کد خبر : 1518 | تاریخ انتشار : شنبه, 19 بهمن 1398 | بازدید: 2589 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گزیده خطبه های نماز جمعه 18 بهمن 98 عالیشهر (2)

((بسم الله الرحمن الرحیم))

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه18  بهمن  ماه 98 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین میرزایی  امام جمعه موقت  شهر برگزار گردید که چکیده ای از بیانات ایشان در خطبه ها به این صورت میباشد  :

 خطبه اول

 

مراعات حدود و تقوای الهی در زندگی انسان نورانیت چشم گیری را حاصل می آورد . انسان در این دنیای آخرالزمان که هر لحظه اش آبستن حوادث و فتنه هاست و روایات متعددی از جمله از امام جعفر صادق (ع) برای حفظ دین داری و شئون بندگی دارد پس می طلبد که تمسک و توسل ما به تقوا و مراعات حدود الهی بیشتر باشد .

 

امام صادق (ع) در یک روایتی حال و روز افراد را در دوران آخرالزمان و نگهداری ایمان را مانند فردی می بیند که در حال غرق شدن می باشد و هر لحظه برای نجات جان خودش از غرق شدن به دنبال یک جا و تکیه گاه مستحکمی می گردد . لذا فرمودند در این دوران آخر الزمان دعای غریق ( يا اَللَّهُ يا رَحْمنُ يا رَحِيمُ يا مُقَلِّبَ القُلُوبِ ثَبِّتْ قَلْبِي عَلي دِينِکَ )را زیاد بخوانید .  از خداوند رحمن و رحیم بخواهیم که دین و ایمان ما را ثابت نگه بدارد . این ایمان و تقوا یک وسیله و تکیه گاه اساسی و مهم برای نجات ما از افتادن به ورطه نابودی و فلاکت است .  

 

حضرت فاطمه زهرا (س) در یک سفارش و بیان نورانی می فرمایند : اگر شما اهل معامله با خدا باشید ( معامله دو طرفه است یک چیزی را می دهید و چیزی را می گیرید ) خداوند بهترین مصلحت هایش را پیش پای بنده قرار می دهد . حضرت در ادامه فرمودند کسی که خالص ترین عبادت هایش را به سوی خدا بفرستد پس خداوند نیز بهترین مصلحت هایش را پیش پای چنین بنده ای قرار می دهد . ما باید عبادت های خالصانه خودمان را به سوی خدا بفرستیم . خداوند تبارک و تعالی به زیادی عمل نگاه نمی کند بلکه به خالص بودن عمل نگاه می کند . نتیجه یک تقوای پاک و ناب اخلاص است . اخلاصی که هنگامی که پیرامونش صحبت می شود شیطان هم جرأت نمی کند به این محدوده نزدیک شود . نقشه های شیطانی بر مخلَصین عمل نمی کند . در خصوص کلمه مخلص دو مورد وجود دارد یکی مُخلِص و دیگری مُخلَص ، اما مُخلِص به کسی می گویند که تازه اول راه است و سیر و سلوک را به آن معنای واقعی شروع نکرده است ولی دوست دارد که در این راه قدم بگذارد ، در خصوص چنین کسی ممکن است مقداری در این مسیر حرکت کند شیطان و رنگ و لعاب شیطانی بر او اثر کند اما مُخلَص آن کسی است که در اثر مراقبه ، محاسبه و مبارزه با نفسش به حدی رسیده که دیگر ترفند های شیطان هم در او اثر نمی کند . قرآن می فرماید شیطان با تمام رنگ و لعابش و لشکریان جنی و انسی خود در مُخلَصین اثر نمی کند لذا خود شیطان اعتراف می کند من سر راه همه ی بندگانت قرار می گیرم و آنها را اغوا می کنم اما حریف مُخلَصین نمی شوم .

 

هنر هر دو خطبه ی نماز جمعه در هر هفته دعوت و سفارش به تقوای الهی است که خطیب ابتدا خودش را سفارش کند و بعد به دیگران این سفارش را کند تا تقوایی را در خودمان نهادینه کنیم که شیطان در جسم ، روح ، تفکر ، قدم و قلم ما هیچ گونه اثر گذاری نتواند بگذارد . اخلاص رمز بندگی است .  

 

خطبه دوم

 

ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی را تبریک و تهنیت عرض می کنم ، این انقلابی که از 40 سالگی هم گذشت و وارد چهل و یکمین سال شد و دهه پنجم به تعبیری آغاز شد ، علی رغم کارشکنی ها و شیطنت های دشمنان از بیرون و پیاده نظام های آنها در داخل واقعا جای تبریک و مبارک باد دارد .

 

شنبه 19 بهمن ماه 13 جمادی الثانی بعنوان روز نیروی هوایی ارتش قهرمان جمهوری اسلامی ایران نام گذاشته شده است . این نیروی هوایی که حافظ حریم هوایی کشور ماست ، سربازان حقیقی وطن در هر جا ، مکان ، شغل و ماموریتی کسانی هستند که در هر سمت وظیفه ای که به آنها داده می شود به نحو احسن و شایسته آن را انجام می دهند ، نمونه آن همین نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است که در دوران 8 سال دفاع مقدس جان فشانی کردند این عزیزانی که به فرمایش شهید والامقام شهید چمران فرمودند من پشت سر خیلی از این عزیزان ارتش حاضرم اقتدا کنم و این حاکی از نیروی ایمان و باور و عقیده مندی است که الحمد الله در نیروهای نظامی و انتظامی ما در تمام سطوح دفاعی و امنیتی قابل روئیت است . من این روز را ویژه به این عزیزان تبریک عرض می کنم .

 

در این روز همچنین وفات حضرت ام البنین (س) را داریم که این روز بعنوان روز تکریم مادران و همسران شهدا در تقویم ارزشی ما ثبت شده است و واقعا هم جا دارد که تکریم شود . مادر شهدایی که محضر امام رسیده و یکی یکی عکس شهدا را به امام نشان می داد ، عکس اول پسر اولش بود که عرضه داشت من با افتخار تقدیم راه کردم ، عکس دوم فرزند دوم ، عکس سوم فرزند سوم را که نشان داد امام اشکش جاری شد و عکس چهار فرزند چهارمش را هم نشان امام دادند و فرمودند آقا جان من چهار فرزندم را در این راه داده ام که اشک شما را نبینم ، این مادران و همسران والا مقام شهدا هستند که واقعا باید جای تقدیر و تکریم و تشکر دارند . قطعا ما همگی مدیون این ایثار ، رشادت و از خود گذشتگی هستیم .

 

روز سه شنبه 22 بهمن ماه مصادف است با پیروزی انقلاب اسلامی ایران و سقوط نظام منحوس شاهنشاهی پهلوی در سال 1357

از فرمایشات معمار کبیر انقلاب امام راحل این است که فرمودند در چنین روز فرخنده ای یعنی 22 بهمن حق بر باطل و جلود رحمانی بر شیطان و حزب الله بر طاغوت و طاغوتیان غلبه نمود و حکومت عدل اسلامی مستقر گردید و دست انتقام حق از آستین ملت رزمنده ایران بیرون آمد و نصرت اعجاز آمیز اسلام بر کفر محقق یافت .

از فرمایشات مقام معظم رهبری این است که می فرمایند : 22 بهمن بعنوان جشن با شکوه هر ساله علی رغم کارشکنی هایی که به شکل های مختلف پیرامونش هست اما می بینیم که با شکوه تر ، برقرار تر و با دوام تر شکل می گیرد . به شعار های مردم نگاه کنید ، پیام را از شعار های مردم باید گرفت ، آن طور که بنده نگاه می کنم دو پیام در این راهپیمایی با شکوه مردم در 22 بهمن وجود دارد که یکی پیام استقامت و دیگری پیام وحدت است .

پیام مردم به مسئولین و مدیران در هر رتبه سازمانی و مدیریتی که هستند وحدت کلمه ، انسجام و جمع شدن زیر بیرق ولایت می باشد چرا که تاریخ نشان داده از اول انقلاب آنهایی که کج روی داشتند ، با امام راحل رویارویی مستقیم داشتند ، دیدیم که سر از کجا درآوردند ، اکنون هم همین طور می باشد ، اگر دلسوزی مشفقانه مقام معظم رهبری را بعضی ها نمی گیرند و نمی خواهند بگیرند باید نگاه کنند و به عقب بر گردند ، آن گروهک ها و نحله ها و احزاب که در مقابل امام ایستادند و می خواستند بگویند ما همه چیز فهم هستیم ، پس مسئولین دقت کنند مبادا عاقبت شوم آنها به اینها هم سرایت کند ، وحدت کلمه باید حول محور ولایت فقیه باشد .

 

22 بهمن با وحدت کلمه و استقامت مظهر اقتدار ملی است 22 بهمن نمایش پویایی و زنده بودن انقلاب است که مقام معظم رهبری می فرمایند مسئولان کشور قدر این پدیده بی نظیر را باید بدانند با استقبال کامل و روحیه جهادی و عمل جهادی به ملت عزیز خدمت و از آرمانهای انقلاب دفاع کنند . آینده متعلق به ملت بیدار و بصیر ماست ، ما مسئولان باید بکوشیم از ملت عقب نمانیم . جا دارد مسئولین در هر رتبه و عنوان مسئولیتی اینها را با دقت و تأمل پی بگیرند ، مجد و عزت نظام خود آنها و نظام با شکوه اسلامی در پیاده کردن فرمایشات مقام معظم رهبری است . بزرگوارانی که به شخصیت فیزیکی ، روحانی و معنوی مقام معظم رهبری اذعان دارند بارها  و بارها فرموده اند گوشتان به دهان مبارک مقام معظم رهبری باشد چرا که ایشان هم گوششان به دهان امام زمان (عج) می باشد .

 

مهمترین و بزرگترین امتیاز انقلاب اسلامی چیست ، 41 سال از این باور و عقیده مندی گذشته ، دشمن هم همواره در حال کارشکنی بوده ، ساعاتی که ما خواب و مشغول کارهای روزمره هستیم آنها تیم های بیدار باش سه شیفتی دارند و کار می کنند .

 

بزرگترین امتیاز انقلاب اسلامی تحول انسانی است والا در دوره های قبل روسیه هم انقلاب کرد ، فرانسه هم انقلاب کرد ، دستاوردهایی هم داشتند اما در آغاز دهه پنجم این انقلاب اسلامی همچنان با طراوت و شادابی در حال حرکت است ، نمونه روشن آن رستاخیز شگفت انگیز شهادت سردار دلها بود که مردم با چه موج بیداری در تشیع جنازه این عزیز دل که عزیز شده خدا بود شرکت کردند ، نمونه و مصداق بارز تحول انسانی ، سردار سلیمانی بود که الان جبهه مقاومت در سراسر این کره خاکی متحد و یک صدا و منسجم هستند گویا که خون سردار دلها شهید سلیمانی این بار قوی تر از خود سردار سلیمانی در میدان است . ضربه های مهلک و سنگینی که انصار الله یمن در همین هفته اخیر به جبهه مزدور عربی آل سعود زد دال بر همین قضیه است .

 

 این انقلاب دستاوردش علاوه بر تغییر ساختارها و چیزهای دیگر تحول انسانی بوده است . اگر جبهه مقاومت چه در فلسطین و جاهای دیگر زودتر آن منش و بیداری که در کلام مقام معظم رهبری بود را گرفته بودند امروز جبهه استکباری در راس آن آمریکا و صهیونیزم که دستشان به خون مظلومان عالم آغشته هست نمی نشستند و این معامله را بعنوان معامله قرن نام بگذارند ، مقام معظم رهبری فرموده بودند که کرانه باختری باید مثل حزب الله لبنان و گروهک های جهادی و آزادی بخش فلسطین مسلح شود . مقام معظم رهبری با اعتقاد کامل همچنان که پیام ها و فرمایشاتشان با گذر زمان از بینش سیاسی حضرتش پرده بر می دارد ، در نطق اخیرشان فرمودند این معامله ننگین پیش از مرگ ترامپ خواهد مرد .

 

در خصوص انتخابات مهمی که پیش رو داریم و خیلی انتخابات حساسی است به جهت اینکه اولین انتخابات در ورود گام دوم انقلاب و چله دوم انقلاب است ، لذا باید پرسید که چرا اینقدر دستگاه حاکمه آمریکا نگران رد صلاحیت ها می باشد ؟! جناب آقای پمپئو شما الان دلسوز نظام و مردم شده اید ؟! آقای ترامپ قمار باز شما الان دلسوز مردم فهیم و بصیر و همیشه در صحنه ی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده اید یا نه دردتان از جایی دیگر است ؟ شما می دانید ، ملت هم می داند شورای نگهبان به لحاظ وظیفه خطیری که بر عهده دارد ذره بین را دقیق تر ، جدی تر بر روی افرادی گذاشته که اگر ورود کنند متاسفانه نتیجه اش می شود مجلسی که شاهد تحولات ناخوشایندش بوده ایم ، ما دیگر فرصت تکرار آزمون و خطا را نداریم ، گام دوم انقلاب این را به ما می گوید .

 

نکته دوم این است که بعضی ها خواسته یا ناخواسته در شرایط کنونی دارند جدول دشمن را پر می کنند و پازل دشمن را پیاده می کنند ، صحبت های ناگواری از بعضی از مسئولین رده بالای نظام شنیده می شود که انسان واقعا می ماند ، البته مقام معظم رهبری در دیدار اخیرشان جواب مستدل و قانونی و مستحکم را داد اما خیلی سخت است که شنیده شود مجلس با وجود این همه شورا و مجمع بی اثر است و نباید مجلس باشد ، انتخابات از قبل مهندسی شده و نتیجه آن معلوم است !! این چه حرف بی اساس و بی پایه ای است ، انتخابات فرمایشی ، نمایشی و تشریفاتی است !!! گاهی اوقات یکی از این صحبت ها دست کسی برسد که می خواهد رای خود را رد صندوق بیاندازد و باعث شود دست او بلرزد ، این چه حرفی است ؟ یا اخیرا شنیده شده اگر گروه مقابل رای بیاورند کشور به سمت مشکلات بیشتر خواهد رفت ، احتمال جنگ افزایش می یابد ، تحریم ها افزایش می یابد ، با وجود شورای نگهبان جایی برای رای دادن باقی نمی ماند ، با وجود شورای نگهبان انتصاب داریم نه انتخابات ، این چه حرف هایی است که زده می شود ؟!!! به فرمایش مقام معظم رهبری چرا وقتی به نفع شماست همه چیز گل و بلبل می باشد اما وقتی می خواهد ذره بین روی بعضی اشخاص دقیق شود که دیگر مجلس وجودش از این عناصر پاک شود و مجلسی شود که در آن قانون گذاری تسریع شود شما ساز دیگر و حرف دیگری می زنید .

 

در معرفی ملاک های نماینده اصلح جهت مجلس شورای اسلامی امام راحل فرمودند برای انتخاب نماینده مثل مرحوم مدرس را انتخاب کنید ، بر ماست که ابعاد روحی و بینش سیاسی و اعتقادی مرحوم مدرس را هر چه بهتر بشناسیم و بشناسانیم ، لذا مقام معظم رهبری این فرمایش را کاملتر می کنند و می فرمایند : مدرس خصوصیت عمده اش این بود که هیچ عامل ارعاب و تهدید و تتمیع و فریب گری در او اثر نمی کرد .  

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان