کد خبر : 1506 | تاریخ انتشار : شنبه, 28 دی 1398 | بازدید: 3253 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گزیده خطبه های نماز جمعه 27 دی 98 عالیشهر

((بسم الله الرحمن الرحیم))

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه27  دیماه 98 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی  امام جمعه محترم  شهر برگزار گردید که چکیده ای از بیانات ایشان در خطبه ها به این صورت میباشد  :

 خطبه اول

 

لازمه ی مراعات تقوای الهی ذکر و یاد خدا به صورت دائم است . یکی از مصادیق تقوا که به ما در کسب تقوا کمک و یاری می رساند ذکر و یاد خداست . در خلوت ، در جلوت ، در ماشین ، در خانه ، در اداره و محل کسب ، کنار خانواده ، کنار دوستان ، کنار ماهواره ، کنار اینترنت و در فضای مجازی تا می توانید خدا را یاد کنید که ثمره یاد خدا هم این است این کاری که انجام می دهم و یا حرفی که می زنم و یا تصویری که می بینم آیا رضای خدا در آن هست یا نه ؟

 

از امام صادق (ع) سوال کردند که منظور از ذکر کثیر چیست ؟ هر کس تسبیحات حضرت زهرا (س) را بخواند به ذکر کثیر رسیده است . سفارش شده است که بعد از نماز ها و حتی هنگامی که در بستر برای خواب می روید تسبیحات حضرت زهرا (س) را بخوانید که این ذکر بسیار ارزشمند است .

 

اگر خدایی ناکرده انسان از یاد خدا اعراض کند زندگی سختی خواهد داشت . خدا در قرآن فرموده که هر کس از یاد پروردگار اعراض کند زندگی سختی خواهد داشت . ممکن است درآمد خوبی هم داشته باشد ولی خیر و برکت در آن نیست ، همیشه زندگی او دچار تلاطم و گرفتاری می باشد . در جایی دیگر در قرآن آمده که به یاد من باشید تا منم به یاد شما باشم . کسی که با خدا ارتباط دارد همان خدا هم نمی گذارد در مشکلات و گرفتاری ها بماند و راه برون رفت از مشکلات را به او یاد خواهد داد . نتیجه اعراض از یاد خدا تسلط شیطان بر انسان است . در سوره مبارکه زخرف آیه 36 خداوند می فرماید کسی که از یاد خدای رحمان غفلت کند و از ذکر پروردگار جدا بشود ما شیطان را به سوی او می فرستیم و همنشینش شیطان خواهد شد . شیطان جایی است که خدا نیست .

 

ما همواره باید سعی کنیم تمام جلسات حتی شب نشینی هایمان بدون یاد و ذکر خدا نباشد . امام صادق (ع) فرمودند : اگر مجلس و محفلی بود و عده ای در مجلس از فجار و نیکان دور هم جمع شده اند و در آن مجلس یاد و ذکر خدا نباشد این مجلس فردای قیامت حسرت خواهد بود .  

چه نیکوست که در جلسات خانوادگی 2 ساعت صحبت می کنیم چند دقیقه هم از آیات قرآن و ذکر و یاد خدا بگوئیم و حدیث و روایتی با هم بخوانیم . لذا مجلس هایمان را به نام و یاد خدا مزین کنیم .  

 

 

خطبه دوم

 

امروز 27 دی ماه مصادف است با سالروز شهادت شهدای گرانقدر نواب صفوی ، طهماسبی و برادران واحدی و ذوالقدر از فدائیان مجاهد و رشید اسلام که در این مرحله یک نکته ای را عرض کنم شور انقلابی شهید نواب صفوی (که مقام معظم رهبری فرمودند من خیلی از نواب درس ها آموختم ) و شعور انقلابی شهید استاد مطهری و جذبه عرفانی امام خمینی سه ضلع شخصیتی امام خامنه ای (مد ظله العالی ) است که توانسته از این بزرگوار یک شخصیت دارای ابعاد گوناگون بسازد که در جهان سخن ، پیام و مواضع اش تاثیر گذار است . خطبه ی امروز مقام معظم رهبری قطعا تاثیر شگرفی در معادلات و محاسبات دشمنان اسلام خواهد گذاشت و افتخار ما ملت ایران این است که چنین رهبر فرزانه و حکیمی داریم که خود بزرگان آمریکایی ، کارشناسان و تحلیل گران سیاسی بارها گفته اند ما چندین ماه و یا چندین سال اتاق فکر طراحی می کنیم که ضربه ای به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی بزنیم ولی رهبر ایران با یک سخن و با یک بیانیه همه ی زحمات ما را از بین می برد و از هم می پاشد .

 

نکته دیگر حادثه ناگوار سانحه هواپیمای اوکراینی بود که شیرینی سیلی سخت بر دشمنان را تا اندازه ای بر کام مردم تلخ کرد . این هواپیما با 179 نفر مسافر که 146 نفر از این مسافران عزیزان هم وطن ما بودند همگی به شهادت رسیدند و حادثه ای بسیار تلخ بود . از سوی ستاد کل نیروهای مسلح همچنان که شنیدید و سردار قهرمان و در عین حال مظلوم ما حاجی زاده و بعد هم سردار مقتدرما سردار فرماندهی کل سپاه سلامی عزیز آن سخنان و بیانات ارزشمند را ایراد کردند که برآیند فرمایشات و گزارشاتشان اولا پذیرش خطا و اعتراف به اشتباه بدون توجیه و فرافکنی بود ، حتی بعضی اوقات خطاها و کوتاهی های دیگران را هم به جان خود خریدند ، دوم عذر خواهی از مردم و آمادگی برای هر گونه تنبیه ، شجاعت از این بالاتر ! عزت و مردانگی از این بالاتر ! ای کاش همه ی مسئولین اینگونه بودند که اگر در حق مردم اشتباهی کردند مرد و مردانه مانند سردار حاجی زاده و سردار سلامی بیایند و به اشتباه خود اعتراف کنند و بگویند گردن ما از مو باریک تر ، این شجاعت و عزت و مردانگی می خواهد . توضیح صادقانه ماجرا بر اساس اسناد و بررسی هایی که تا آن ساعت رسیده بود و همچنین قولی که این عزیزان دادند ، قول لازم برای پیگیری قصور و تقصیرات انجام گرفته و قول برای سعی در اینکه انشالله این چنین حوادثی تکرار نشود . سرعت عمل ستاد کل در صدور اطلاعیه و سخنان صادقانه و شجاعانه این دو سردار دلاور سپاه تا حدود زیادی از ناراحتی مردم را کاست گرچه سوالاتی هنوز وجود دارد.

 

روی دیگر ماجرای هواپیمای اوکراینی فرصت طلبی فرصت طلبان و فتنه گران است .  تشییع جنازه میلیونی سردار دلها و ابومهندس که دو نماد جبهه عظیم مقاومت بودند و مقام معظم رهبری هم فرمودند این تشییع جنازه مصداق ایام الله است و نشان قدرت خداست ، این همه جمعیت میلیون ها نفر امدند ، همین مسئله و انتقامی که سپاهیان مقتدر ما از آمریکایی ها در جریان عین الاسد گرفتند معلوم است که آنها عصبانی شدند ، معلوم است که آنها دیوانه شده اند و دشمن مستعصل شده و باید یک کاری کند که هم آن شیرینی را به خیال خودش تلخ کند و هم عظمت شکست هیمنه آمریکا را پنهان کنند و شیطنت دشمنان با حضور لشکر فضای مجازی و متاسفانه برخی از سلبریتی ها و بعضی از مهره های وطن فروش در خود ایران اسلامی است . این جریانات منفور و پلید با استفاده از فرصت تجمع گروهی از دانشجویان و مردم که البته برای سوگ جانباختگان و شهدای حادثه هواپیمایی در دانشگاه های شریف و امیرکبیر جمع شده بودند ولی این فرصت طلبان و فتنه گران دزدانه فرصت را غنیمت شمردند و با سوق دادن یک تجمع عزاداری و انسانی و عاطفانی به سمت ماجراجویی های سیاسی و یارگیری های خشونت بار خیابانی در صدد تکرار حوادث دی ماه بودند که البته الحمد الله موفق نشدند .

 

امروز حضرت آقا فرمودند : آمریکایی ها چند صد نفری که در دانشگاه و یا جاهای دیگر شلوغ می کنند ، توهین و جسارت به عکس مقدس سردار دلها می کنند اینها را مردم می خوانند ولی این همه جمعیت انبوه که در تشییع جنازه شرکت کردند را نمی بیند ، این همه جمعیت انبوهی که امروز زیر باران و برف در تهران آمده اند که به مقتدای خودشان نماز جمعه انقلابی را برگزار کنند نمی بینند .

 

متاسفانه بعضی از بازیگران و سلبریتی ها که از نان این انقلاب و صدا و سیما خورده اند و به شهرت رسیده اند ولی در کنار افرادی می روند که شعارهای ضد انقلاب ، ضد ولایت فقیه ، توهین آمیز به رهبری و ارزشهای دینی می زنند و برای آنها دل می سوزانند و بدتر از آنها حضور غیر قابل توجیه سفیر خیره سر و مفلوک و گستاخ و بی شرم انگلیس است که در این تجمعات حضور پیدا کرد و این نشان دهنده این است که استکبار دست بردار نیست و همین اینکه انگلیس در چنین تجمعات و از چنین افرادی دفاع می کند یعنی این کار غلط و اشتباه است . آنها می خواهند خیابان های ما به جوی خون مبدل بشود ، درگیری ایجاد شود ، از این سلاح ها و روش های لشکر سایبری دارند استفاده می کنند و یک عده خود فروخته در کشور متاسفانه به اینها خواسته یا ناخواسته کمک می کنند .  

 

تردیدی نیست که خطای انسانی مهلکی رخ داده ، باید از کسانی که دائما در صدد بزرگ نمایی ضعف ها هستند و حتی از صاحبان داغ نیز پا را فراتر گذاشته اند پرسید که ای آقایان و ای سلبریتی ها و فتنه گران که این حادثه را بهانه ای برای انتقام از سپاه قهرمان کرده اید و این نشان دهنده حقد و کینه و حسادت چندین ساله شان از نیروهای مسلح ما ، سپاه ، نیروی انتظامی ، ارتش و بسیج است . این آیا بی انصافی نیست این همه زحمات سپاه که 40 سال هست در حال تلاش اند ، امنیت پرواز را تامین کرده اند که تا کنون بیش از 170 اقدام تروریستی و هواپیما ربایی را همین سپاه قهرمان بدون ذره ای ایجاد التهاب در مردم خنثی کردند ، سپاه بود که در کنار ارتش و بسیج در سوریه و عراق مقتدرانه ایستاد تا دست داعشی های خون خوار را کوتاه کند ، چرا بعضی ها نمک نشناس هستند ؟! چرا بعضی از مسئولینی که خودشان باید محاکمه بشوند و جواب بدهند در جریاناتی مثل بنزین و قطار و اتفاقات زیادی که ده ها نفر از هم وطنان ما مظلومانه ازبین رفتند پس باید جواب گو باشند ، آیا حتی یک بار آنها مرد و مردانه حضور پیدا کردند و بگویند ما اشتباه کردیم ؟! همه چیز مملکت را وابسته به برجام کردند و همه چیز را تعطیل کردند برای برجامی که در آخر نافرجام شد آیا یک بار از مردم عذر خواهی کردند ؟!

 

بدانید اگر سپاه مقتدر ما مشکلی داشت ، دشمنان با او دشمنی نمی کردند ، تمام استکبار و صهیونیست و جنایتکاران و منافقین و سلطنت طلبان با سپاه ما مخالف هستند به این دلیل که سپاه مایه عزت و امنیت است . مثل اینکه عده ای آماده بودند و دنبال یک فرصتی بودند تا دق دلی ها خود را نسبت به سپاه خالی کند . جالب تر نقش آمریکایی های جهان خوار و پلید و جنایتکار بعنوان مسبب اصلی حتی حادثه هواپیمایی که در آینده روشن خواهد شد ، به هر طریق ولو اینکه پدافند ما زده باشد که خود آقایان هم گفتند و دلائل متعدد داشته که بماند ولی مسبب همه ی بد بختی ها و گرفتاری های ما رژیم آمریکاست و لذا مقام معظم رهبری بارها فرمودند دشمن اصلی ما آمریکا و صهیونیزم است و در خودمان به دنبال دشمن نگردیم الان تنها چیزی که جامعه ما نیاز دارد اتحاد ، وحدت ، برادری و یک دلی می باشد .  

 

ما در آستانه ی یک انتخاباتی بسیار مهم و سرنوشت ساز و حساس هستیم و همه باید یک دل و یک زبان در کنار هم ، زیر پرچم ولایت و پشت سر مقام معظم رهبری و در کنار سپاه قهرمان و ارتش مقتدر و بسیج و نیروی انتظامی در کنار هم به فضل پروردگار یک انتخاباتی را برگذار کنیم که دوستان شاد و دشمنان هم انشالله نا امید بشوند .

 

در جریان سیل در سیستان و بلوچستان متاسفانه خسارات بسیار سنگینی بر کشور و استانهای سیل زده وارد شده است . ما تقدیر و تشکر می کنیم که باز هم سپاه مظلوم به میدان آمد ، باز هم این سپاهیان و ارتشیان بودند که در سیل هستند ، در زلزله هستند ، در امنیت هستند و در همه ی عرصه هایی که این مملکت نیاز دارد حضور دارند . البته همه ی مسئولین در این حادثه دست به دست هم دادند از جمله دولتی ها ، مجلسی ها در کنار سپاهیان و ارتشیان و نیروهای مسلح و مردم همگی کمک کردند و البته باز هم نیاز به کمک شما دارند .  

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان