کد خبر : 1160 | تاریخ انتشار : شنبه, 28 مهر 1397 | بازدید: 531 | ایمیل | پرینت | دسته بندی : خطبه ها
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گزیده خطبه های نماز جمعه 27 مهر 97 عالیشهر

((بسم الله الرحمن الرحیم))

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه  27   مهر   ماه 97 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی  امام جمعه محترم شهر برگزار گردید که چکیده ای از بیانات ایشان در خطبه ها به این صورت میباشد  :

 

 همانا راه نجات انسان از سختی ها و گرفتاری های دنیا و مهالک آخرت مراعات تقوای الهی و رعایت حلال و حرام پروردگار عالم در تمام زمینه های زندگی است .

اگر جامعه ای متقی و پرهیزکار بشود نعمتهای الهی هم به وفور در این جامعه نازل می شود . خداوند از برکت تقوای الهی فرزندان شما را زیاد و مال شما را برکت می دهد . ولی اگر در یک جامعه گناه و معصیت باشد که امکان دارد یک وقت این گناه بی عدالتی ، ظلم ، ستم و بی تدبیری باشد که از سوی حاکمان و مسئولان یک جامعه صورت می گیرد و یک زمان گناهان و معصیتهایی است که در کف جامعه از سوی خود مردم اتفاق می افتد از جمله ظلم در حق یکدیگر ، کم گذاشتن در کیل و وزن ، کم فروشی ، پایمال کردن حق یکدیگر و ... که تمام این گناهان موجب می شود تا برکت از آن جامعه برداشته شود .

در جایی دیگر از قرآن کریم می فرماید ، اگر کسی تقوای الهی را پیشه کند خداوند راه برون رفت از گرفتاری ها و مشکلات را برای این جامعه باز می کند و خداوند به این افراد از جایی که حتی فکرش را هم نمی کنند رزق و روزی می دهد . وظیفه ی همه ی ما مومنین و مسلمانان هست که در حق یکدیگر رحم کنیم و در حق هم دوستانه و با رفق و مدارا و بخشش و عفو برخورد داشته باشیم تا خداوند عالم هم به ما رحم کند .

 

در آستانه ی حماسه ی بسیار بزرگ و عظیم و جهانی اربعین حسینی قرار گرفته ایم ، اربعین و پیاده روی اربعین نمایش قدرت جهان اسلام و بزرگترین جایگاه برای معرفی حقانیت شیعه می باشد . در اربعین نهضت سرخ حسینی به جهانیان معرفی می شود و بستری برای عینیت یافتن فرهنگ عاشورا در جامعه می باشد . اربعین درس عزت ، کرامت ، ایثار ، ظلم ستیزی ، استکبار ستیزی ، شهادت طلبی ، درس برادری و محبت و صفا و صمیمیت می دهد . اربعین در مقابله با دشمنان اسلام و تفکرات تکفیری مانند پتکی است که بر فرق دشمنان اسلام و مکتب اهل بیت وارد می شود . اربعین فرصت بسیار بزرگ و موهبتی الهی است که خداوند عالم اراده فرموده تا نشان دهد که کشتی نجات امام حسین (ع) با سرعت بیشتری به سوی ساحل نجات حرکت کند . اربعین نماد قدرت نرم شیعه و وحدت مسلمانان هست آن هم در این شرایطی که تمام دشمنان اسلام در فکر ایجاد اختلاف و تفرقه در میان مسلمانان و گروه های مختلف و داغ کردن جنگ های مذهبی و قومی هستند . اربعین نماد وحدت و عزت و سرافرازی است .

امسال با توجه به پیروزی درخشانی که مردم عراق در انتخاباتشان در انتخاب نمایندگان مجلس ، نخست وزیر و رئیس جمهور داشتند که واقعا یک پیروزی بسیار بزرگی برای ملت عراق و خصوصا یک پیروزی برای مقاومت بود که در واقع بار دیگر مهر تائیدی از سوی مردم عراق بر مقاومت و ایستادگی در مقابل استکبار و ظلم ستیزی زده شد . این اربعین یک هم دلی بیشتری را در میان مردم عراق و ایران و تمام مسلمانان منطقه به ویژه شیعیان ایجاد می کند .

مسلم می باشد که نه سعودی ها و نه ارباب هایشان ( آمریکایی ها و صهیونیست ها ) نمی خواهند و نمی تواند وحدت دو ملت بزرگ عراق و ایران را ببینند . میلیارد ها دلار پول های نفتی که سعودی ها در همین سالها و ماه های اخیر در عراق خرج کردند تا تفکر و اندیشه ی آنها در عراق پیروز بشود ، نخست وزیر و نمایندگان مجلسی که آنها می خواهند انتخاب شود ، رئیس جمهوری که انها می خواهند انتخاب بشود ، تمام سرویس های اطلاعاتی صهیونیست ها ، آمریکایی ها و انگلیسی ها همه با هم یک دست شدند تا اینکه بتوانند تفکر و اندیشه های شیطنت آمیز خود را بر عراق گسترش دهند ولی دیدیم الحمد الله آنچه که برآیند و نتیجه انتخابات مجلس و انتخاب نخست وزیر و حتی رئیس جمهور عراق بود ، برآیند تفکر و اندیشه ی جمهوری اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود . پس طبیعی است که دشمنان نمی توانند تحمل کنند و نمی توانند برادری و محبت و مودت بین مردم ایران و عراق را ببینند لذا خیلی تلاش ها کرده اند و هنوز هم دارند تلاش می کنند ولی به فضل پروردگار انشالله امسال هم اربعینی با شکوه تر و با عزت تر و با عظمت تر و با وحدت بیشتر از سالهای قبل به کوری چشم دشمنان انشالله برگزار خواهد شد .  

 

نکته دیگر در خصوص حادثه ی تروریستی میرجاوه هست ، دشمنان این قدر بدبخت و بیچاره شده اند که اگر بخواهند یک پایگاه نظامی مرزبانی ایران اسلامی را خلع سلاح کند از نیروهای نفوذی خود استفاده می کند و نیروهای ما را بیهوش می کند و آنها را می رباید ، جرأت مبارزه و جنگ و رودر رویی با رزمندگان قهرمان ما را ندارند و در این جریان 14 نفر از جوانان ما را در طی یک عملیات کور می ربایند ، البته حادثه یک حادثه ی تلخی برای ما بوده است که این ربایش در ادامه حرکت تروریستی اهواز به دستور آمریکای جنایتکار و ایادی منطقه ای انها برای بی ثبات نشان دادن نظام جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است و درخواست ما از مسئولان کشور به ویژه مسئولین امنیتی و خصوصا مسئولین اطلاعاتی این است که انشالله تمام سعی و تلاش خودشان را برای آزادی این جوانان مرزبان از دست تروریست ها انجام دهند ضمن اینکه هوشیاری بیشتری را هم می طلبد ، بالاخره دشمن خوابش نمی برد و آرامش ندارد و یک لحظه از ما غافل نمی شود پس ما هم نباید یک لحظه از دشمنان غافل بشویم .

 

نکته دیگری ابلاغ سند جامع تحقق تمدن نوین اسلامی و ایرانی می باشد که در مورد این مساله خیلی بحث زیاد می باشد اما به صورت خیلی خلاصه در حالی که آمریکایی ها انتظار و خوابشان که طبق فرمایش مقام معظم رهبری شتر در خواب بیند پنبه دانه ! خیال خامی داشتند که انقلاب ما به 40 سالگی نرسد ولی به فضل پروردگار با این سند جامعه ای که مقام معظم رهبری تدوین و ترسیم و ابلاغ فرمودند برای 50 سال آینده ی نظام جمهوری اسلامی ایران برنامه ریزی شده که البته این سند جامع یک شبه و یک هفته و یک ماهه و یک ساله نوشته نشده است بلکه این سند نتیجه تلاش ها ، برنامه ریزی ها ، فکرها و اندیشه های کارشناسان بسیار بسیار متعدد اقتصادی و سیاسی و اجتماعی و فرهنگی بوده است که البته با نظر راهبردی مقام معظم رهبری که خود انصافا یک کارشناس بسیار بسیار کارکشته و زبده ی سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی و نظامی است . ابلاغ این سند پیام اقتدار رهبر معظم انقلاب اسلامی است و نشان دهند بالندگی و رو به رشد بودن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هست . پیام تدبیر و وجود رهبری حکیم و مدبرانه ی مقام معظم رهبری است که اکنون در راس نظام جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته و با همه ی مشغله ها و دغدغه هایی که ایشان دارند و همچنین با همه ی گوش نکردن هایی که بعضی از مسئولین متاسفانه دارند ولی در عین حال این سند یک سند جامع و کامل و ارزشمند می باشد که البته به نوعی یک فراخوان هم می باشد و قوای سه گانه ی ما از جمله رئیس جمهور و رئیس مجلس و رئیس قوه قضاییه با همه ی مجموعه های زیر بخش خودشان در کنار مقام معظم رهبری و با اطاعت از ایشان این راه سخت و پر پیچ و خم را طی کنند و برنامه ریزیی نمایند تا انشالله 50 سال آینده جمهوری اسلامی به قدرت حداقل دهم اقتصادی دنیا و حتی بالاتر از آن دست پیدا خواهد کرد .

 

نکته چهارم قتل مرموز و مشکوک آقای خاشقچی این روزنامه نگار می باشد ، ایشان کسی بودند که در دنیای امروز از نظر بحث ژورنالیستی و اطلاع رسانی دارای جایگاهی بود و مقالات بسیار زیادی داشت و حتی در یکی از ستون های مهم واشنگتن پست از مقالات و سخنان و نظرات ایشان استفاده می شده است . مرگ مشکوک او که الان ثابت شده به دست سعودی های جنایتکار و بن سلمان جوان نادان احمق قدرت طلب بی ایمان انجام شده است و الان همگی به تکاپو افتاده اند و خود آمریکایی ها هم می دانند این جنایت بسیار بزرگی می باشد  ، خاشقچی کسی بوده که جزو افراد سرشناس مباحث ژورنالیستی و اطلاع رسانی بوده است و الا اگر یک انسان عادی بود این هم مثل ده ها هزار نفر دیگری که سعودی ها بی سر و صدا نابود کردند این هم همینطور بی سر و صدا از بین می رفت ولی چون انسان بسیار مهمی بوده و شخصیت شناخته شده ای بوده است لذا الان دچار مشکل شده اند  . البته یک سناریوای را آمریکایی ها دارند طی می کنند چرا که آمریکا به این سادگی از صد ها میلیارد دلار معامله ای که با قارون های منطقه خصوصا عربستان انجام داده اند نمی توانند بگذرند . اگر کوچکترین اتفاقی در یک کشوری که مخالف آمریکا می باشد و در ادامه مسیر آمریکا حرکت نمی کند مثل جمهوری اسلامی رخ دهد ، داد و فریاد آمریکایی ها و رسانه ها و کمپانی های رسانه ای آنها بلند می شود ولی در برابر این جنایت ، آن هم در یک مکانی که باید امن باشد در کنسول گری اتفاق می افتد پس مجبور می شوند که به گونه ای این اتفاق را ماس مالی کنند که ضرر چندانی به سعودی نخورد ولی قطعا پایه های حکومت سعودی با همین جریان به لرزه ها و تکانه های بسیار شدیدی دچار شده و حتی در خود عربستان اخیرا بحث جایگزینی بن سلمان راه افتاده است .

 

نکته ی آخر در باب شهر عالیشهر می باشد ، با توجه به اینکه این روزها هوا در حال خنک شدن هست و قاعدتا نباید ما مشکل آب داشته باشیم ولی متاسفانه اکنون مشکلاتی برای آب همشهریان ما در شهر عالیشهر اتفاق افتاده است که نه نظم خاصی دارد و گاها بی مورد قطع می شود ، من توصیه می کنم که هم دوستان شورا و شهرداری و هم دوستان آبفا پیگیر باشند در عین حالی که این عزیزان زحمات بسیار زیادی را انجام می دهند .  

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان