کد خبر : 987 | تاریخ انتشار : سه شنبه, 08 اسفند 1396 | بازدید: 221 |  ایمیل | | پرینت | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

حضور امام جمعه عالیشهر در آئین افتتاحیه مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت کشور

آئین افتتاحیه پنجمین دوره مسابقات سراسری حفظ، قرائت و مفاهیم قرآن کریم ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت کشور در بوشهر با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر و حجت الاسلام هاشمی امام جمعه عالیشهر برگزار گردید.

آیت الله صفایی بوشهری در این مراسم، ضمن خوش آمد گویی به مهمانان این دوره از مسابقات جهت حضور در استان قرآنی، دارالحماسه و ولایتمدار استان بوشهر، اظهار داشت: قرآن هدیه عرشی خداوند به جامعه بشری در آخرین مرحله بعثت است که انسان می تواند به وسیله آن از سقوط در باتلاق ظلمت ها نجات پیدا کرده و به اوج کمال شخصیت نورانی و عرشی الهی برسد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه قرآن تنها نسخه‌ی نجات بخش و کمال آفرین است، گفت: قرآن اساساً اصل اسلام و یکی از نقاط مشترکی است که همه مسلمین بر آن اتفاق نظر و وحدت دارند.

ایشان با بیان اینکه اسلام توسط قرآن عرضه شده، افزود: تمام مسلمین باید به این ریسمان الهی متصل باشند و بر مدار قرآن زندگی کنند.

آیت الله صفایی بوشهری، وحدت مسلمین حول قرآن را واجب دانسته و اظهار داشت: قرآن و سیره نبوی محور وحدت هستند و این از اصول قطعی اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه قرآن بر وحدت و عدم تفرقه تأکید دارد، افزود: قرآن همه ما را به ایمان، خود را در محضر خدا دیدن و خدا را در زندگی حاکم کردن، تقوا، زندگی به سبک دستورات الهی، اخلاق و وحدت دعوت می کند.

ایشان با بیان اینکه دشمنان اسلام همواره به دنبال ایجاد تفرقه در سرزمین های اسلامی بوده اند، گفت: الان دشمن اصلی جامعه اسلامی ما، جهان استکبار به سرکردگی امریکا است که به دنبال ایجاد تفرقه در سرزمین های اسلامی، درگیری های داخلی و بعد از تضعیف، برخورد نهایی و شکست جهان اسلام است.

آیت الله صفایی بوشهری ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران با هدایت امام راحل عظیم الشأن و هم اینک مقام معظم رهبری، یک بیداری تاریخی اسلامی آفرید و ما را به همان سمتی که قرآن فرموده، هدایت کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اظهار داشت: وحدت یکی از ارکان مهم سیاست اسلامی و فقه حکومتی اسلامی است و نشان از عقلانیت اسلامی برای جامعه دارد.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان