کد خبر : 864 | تاریخ انتشار : شنبه, 04 شهریور 1396 | بازدید: 467 |  ایمیل | | پرینت | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دولتمردان در این سنگر خدمت گذاری به مردم به این جا و مقامی که دارند به چشم نعمت به آن نگاه کنند و برای خود و طوایفشان کیسه دوزی نکنند

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 3شهریور ماه 96 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین میرزایی امام جمعه موقت شهر برگزار گردید که چکیده ای از سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه به این صورت میباشد :

 

 کلید رستگاری تقوای الهی است ، اگر در وجود همه ی ما تقوای الهی شکل بگیرد ما درفتنه های سخت مسیر راه را گم نمی کنیم ،لذا در روایت آمده است که اگر بهتر از سفارش به تقوای الهی سفارشی وجود داشت هم خود خداوند و هم انبیاء و اوصیای الهی آن را به مردم عصر خود مکررا می فرمودند . بالاترین سفارش مراعات تقوای الهی است که هر چقدر در وجود ما شکل بگیرد و قوی بشود دشمن درونی و بیرونی ما عاجز می ماند و نمی تواند ما را ضربه فنی بکند .

 

ماه ذی الحجه ماه با عظمت و از ماه های حرام می باشد که می طلبد ما مراعات حرمت بیشتری را در این ماه داشته باشیم . حدود الهی و آن دسته از دستورالعمل هایی را که پروردگار عالم برای تقرب به ذات خود به ما داده است را باید مراعات کنیم . ده شب و روز اول این ماه بعنوان ایام معلومات از آن نام برده شده است و آن قسمی را که خداوند در سوره فجر یاد می کند به شب های ده گانه در روایت وارد شده است که منظور همین ده شب اول ماه ذی الحجه می باشد . همچنین یک نماز نیز در دهه اول این ماه ما بین نماز مغرب و عشاء وارد شده است که بسیار ثواب دارد و کسانی که این نماز را بخوانند  ثواب آن حجاجی که مناسک حج را انجام می دهند را از آن خود می کنند .

یکی از وجوه نام گذاری ماه های حرام این می باشد که می طلبد انسان حرمت مضاعف تری را  انجام دهد و باید متوجه باشد در این ماه ها هم ثواب مضاعف تر می باشد و هم اگر خدایی ناکرده گناه و معصیتی را انسان مرتکب شود و توبه نکند عقوبت مضاعف تری دارد .

روایتی از وجود مقدس امام هادی (ع) نقل شده است که هنگامی که قیامت می شود منادی از آسمان ندا می دهد که این ندا را همه می شنوند و به گوش همه می رسد که بردباران کجایند ، عده ای از صف محشر جدا می شوند و در آن گروه بعنوان بردبار قرار می گیرند و بعد از آن همان ملک ندای دیگری را می دهد که خویش تن داران کجایند و باز عده ای در صف محشر جدا می شوند و در گروه خویشتن داران قرار می گیرند .  در جواب به اینکه این بردباران و خویشتن داران چه کسانی هستند امام جواب می دهد ، بردباران آن کسانی هستند که بر انجام واجبات خودشان پایداری می کردند و خویشتن داران نیز آن کسانی هستند که از گناه دوری می کنند و در حفظ خویشتن از گناه ، تلاش مضاعفی دارند .

خویشتن دار کسی است که حتی اگر خود را در ورطه ی گناه دید با اتکا و توکل به خداوند آن صحنه چه صحنه های مجازی چه صحنه های حقیقی را ترک می کند . در این خصوص مقام معظم رهبری میفرمایند  که امروزه دنیای مجازی برای بعضی ها قتلگاه می باشد  و در آن ایمانها ذبح می شود ، اگر انسان حواسش نباشد و اگر افسار وجود با ارزش خویش را به دست نفس اماره بسپارد سر از ناکجا آباد در می آورد و به گناه کشیده می شود . انسان اگر در انجام گناه افسار گسیخته شود حتی از حیوانات نیز پست تر می شود . انسان با تمرین می تواند دستورات و مستحبات دینی و نکات ارزشمندی را که حضرات معصومین برای تعالی روح خودمان گوشزد کرده اند را انجام دهد و اینکه بگوییم نمی توانیم از ترفند ها و حربه های شیطان می باشد تا با خالی کردن پشتمان از معنویت و تقوا ، آن هدف خود را در هر زمینه ای که مد نظر دارد بر روی ما عملی و اجرایی کند .  

 

امروز جمعه سوم شهریور ماه مصادف است با سالروز اشغال ایران توسط گروه هایی که خود رضا خان را روی کار آوردند و بعد موجب فرار و استعفای او شدند . در طول تاریخ این موضوع اثبات شده است که هر کس بخواهد به شیطان تکیه بکند قطعا بردی نخواهد داشت و هیچ نفعی برایش نخواهد داشت . یک روز رضا خان ، روز دیگر مصدق و بعد ها ... این روال ادامه دارد و خواهد داشت و اینکه امام خمینی (ره) فرمود تاریخ معلم انسانهاست باید از ان درس بگیریم . دقت و مرور در این خاطرات باید به ما بفهماند که با شیطان نباید همراهی و رغبت نمود .

 

شنبه چهارم شهریور ماه مصادف است با روز کارمند که اولا تبریک عرض می کنیم به قشر خدوم کارمند و دوم هم از همین سنگر مقدس سفارشی داریم که هر کس هر جا گوشه ای از کار مردم را به دست دارد و مردم را در لفظ بعنوان ارباب رجوع خطاب می کنند یک مقدار آن وجدان کاری را ضمیمه قرار دهند تا ارباب رجوع به نحو شایسته در رضایتمندی باشد . در هر جا هر مملکت و گروهی اگر می خواهد پیشرفت کند باید وجدان کاری داشته باشند . هر جا که این وجدان کاری شکل گرفت و قوی و مستحکم شد بازده عالی خواهد داشت و بازده آن پیشرفت جامعه و مملکت می باشد .

 

یکشنبه 5 شهریور ماه مصادف است با سالروز بزرگداشت محمد بن زکریای رازی و روز داروسازی که عالمان دینی ما در طول فرهنگی که از خود بجا گذاشته اند این را اثبات کرده اند که هدف واقعی آنها خدمت بوده است ، دانشمندان نامی ایران را که مد نظر قرار می دهیم شاهد هستیم که چقدر خدمات شایسته و ارزشمندی را به جامعه ارائه کرده اند . در بحث داروسازی از این حکیم فرزانه باید تجلیل شود و همچنین منش او باید خط مشی ان دسته از افرادی که در این وادی خدمت می کنند باید قرار بگیرد . در خصوص حزب شیطان این قضیه برعکس میباشد و اگر هم علمی را کسب کردند به واسطه ی آن به دنبال ضربه زدن به ممالک و دولت های دیگر هستند ، بمباران اتمی هیروشیما توسط آمریکا نمونه بارز این قضیه است .

 

سه شنبه 7 شهریور ماه مصادف است با هفتم  ذی الحجه شهادت مظلومانه ی امام باقر (ع) که پیشاپیش شهادت این امام همام را به همه ی شیعیان راستین تسلیت عرض می کنیم . قریب به صد سال کتابت حدیث منع بود و خلفاء این را پای ریزی گرده بودند که هیچ کس حق ندارد از پیغمبر حدیثی را نقل کند و اگر می دیدند تازیانه و زندانی داشت . بعد از آن چه کسی می تواند لطمه ای که 100 سال جامعه ی اسلامی در زمینه های فرهنگ و احادیث ناب پیغمبر دیده است را جبران کند و احادیث را زنده کند ، مطمئنا وجود اقدس و نورانی امام باقر (ع) و امام صادق (ع) این کار را انجام دادند . در آن برهه از زمان که لطمه به روایات و احادیث ناب زدند این امام باقر (ع) و امام صادق (ع) بود که شاگردانی را تربیت کرد و بعد ها همین شاگردان در مکتب نورانی امام صادق (ع) دانشگاه عظیم فرهنگی و علمی را راه اندازی کردند و آن خدمات بسیار ارزشمند را ارائه نمودند و ان فاصله ی 100 ساله ای که بین کتابت احادیث و روایات افتاده بود با تربیت شاگردان امام باقر (ع) و امام صادق (ع) این خلا پر شد .

 

چهارشنبه 8 شهریور ماه مصادف است با روز مبارزه با تروریسم ، اگر چه امروزه مدعیان حقوق بشر ، ایران را متهم به حرکات تروریستی می کنند اما بیشترین کشوری که از مواضع و افعال تروریستی لطمه دیده است خود ایران اسلامی است . شاید بتوان گفت که نمونه دومی را برای این موضوع انفجار دفتر نخست وزیری به دست منافقان و شهادت مظلومانه دو رکن اساسی دولت و مملکت یعنی رئیس جمهور و نخست وزیر (شهیدان رجایی و باهنر) را در هیچ کجا شاهد نیستیم . اگر نظیر این اتفاق در یکی از این دولت ها به وقوع پیوسته بود چندین ماه فلج بودند اما امام شاگردانی را تربیت کرد که بلافاصله این خلا پر شد و جا دارد با توجه به اینکه در هفته ی دولت قرار داریم تبریک ویژه عرض کنیم خدمت دولتمردان عزیز و آرزوی موفقیت می کنیم در این سنگر خدمت گذاری به مردم به این جا و مقامی که دارند بنا به فرموده امام حسین (ع) به چشم نعمت به آن نگاه کنند و برای خود و طوایفشان کیسه دوزی نکنند چرا که فردا بازخواست خواهیم شد .

 

پنجشنبه 9 ذی الحجه مصادف است با روز عرفه و روز نیایش که دعای ناب آقا ابا عبدالله الحسین (ع) به همه ی ما یاد داده است و غنی ترین دعاها و بهترین لفظ ها و واژه ها و کلمات را اهل بیت عصمت و طهارت به همه ی ما در ارتباط با خدا یاد داده اند و یکی از این دعاهای بزرگ همین دعای عرفه می باشد  که بهتر است به ترجمه و زیر نویس این دعا دقت بیشتری شود که چه مضامین بسیار والایی دارد . امام صادق (ع) نیز در خصوص روز عرفه می فرمایند که اگر کسی از بارش رحمت الهی در شب های قدر جا ماند پس روز عرفه را در یابد . روز عرفه همچنین روز شهادت مظلومانه اولین سفیر اباعبدالله الحسین (ع) که به سمت مردم کوفه فرستاند یعنی جناب مسلم بن عقیل نیز می باشد .

 

جمعه 10 ذی الحجه مصادف است با روز عید سعید قربان که با توجه به اینکه هفته آینده با روز جمعه مقارن شده است و نماز عید سعید قربان اقامه خواهد شد پس دیگر نماز جمعه نخواهیم داشت و جایگزین نماز وحدت بخش جمعه خواهد شد . این روز همچنین روز بانکداری اسلامی نیز می باشد . مردم باید در زندگی خود این را ببینند ، سفارشاتی را که مراجع عظام تقلید به بانک ها کردند و بهره ی بانکی بدون ربا باید در زندگی مردم مشهود شود نه اینکه فقط این موضوع روی کاغذ تصویب شود .

 

در خصوص مسائل روز قابل ذکر است که متاسفانه از طرف بعضی از سیاسیون مساله رفع حصر عنوان می شود باید بدانند که مشکل اصلی مردم رفع حصر نیست ، چند بار این کسانی که منجر به ریخته شدن خون هایی پاک شدند آمدند و عذر خواهی کرردند ؟ رفعت بیش از حد نظام جمهوری اسلامی بعضی ها را گستاخ تر نکند ، مشکل اصلی مردم همین باند بازی های جناحی و سیاسی ، بی کاری و عدم ثبات شغلی است ، حق برخورد با مردم فهیم و سلحشور و همیشه در صحنه این نیست .  

مطلب دوم در خصوص فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار فعالین و مسئولین فرهنگی یزد و همدان و دیگر جاها  که فرمودند شهید حججی حجتی از طرف خداوند در پیشگاه دیده گان همه ی مردم است . شهید حججی چهل هفته و چهل شب چهارشنبه ارتباط و اتصال با مسجد جمکران و ارتباط با خدا و اهل بیت  داشتند ن آن پس این مسائل است که خونش جریان ساز می شود . مقام معظم رهبری فرمودند که ایشان در همین برهه از زمان بودند و شهید دهه هفتادی است ، هر از چند وقتی یک اتفاقاتی می افتد و خداوند برای بیداری و هوشیاری برخی از وجدان های در خواب رفته پرده را کنار می زند .

در خصوص درخواست برای بازدید از مراکز نظامی این موضوعی را که پیگیر هستند نقض صریح برجام است ، چرا مسئولین مواضع محکمی نشان نمی دهند و این کار ها طرف مقابل را گستاختر می کند و دشمن از این سکوت برداشتی دیگر می کند .

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان