کد خبر : 831 | تاریخ انتشار : شنبه, 03 تیر 1396 | بازدید: 583 |  ایمیل | | پرینت | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

امام جمعه عالیشهر : روز قدس نماد وحدت و اراده ی ملت اسلامی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی است

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 2  تیر  ماه 96 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی امام جمعه محترم شهر برگزار گردید که چکیده ای از سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه به این صورت میباشد :

حصن حصین انسان در دنیا در مقابل گناهان و وسوسه های شیاطین تقوای الهی است . ترک گناه و محرمات الهی ، انجام واجبات الهی و رعایت حدود الهی در همه ی ابعاد زندگی و در همه ی ایام زندگی تا لحظه ی آخر انسان باید مد نظر داشته باشد و از گناه و معصیت دوری گزیند و تمام تلاش خود را برای سیر و سلوک خالصانه ی الی الله مصروف بدارد .

ماه رمضان بهترین فرصت برای کسب تقوای الهی بود و یکی از فلسفه های وجوب روزه در ماه مبارک رمضان و خصوصا اینکه ، شاید شما تقوا پیشه کنید و امروز که آخرین جمعه ماه مبارک رمضان است در پایان این ماه باید این احساس را در خود ببینیم که به گوهری ارزشمند و قیمتی به نام تقوا دست یافته ایم و انسان با یک ماه عبادت ، روزه داری ، بندگی خدا ، تهجد ، تحمل تشنگی و گرسنگی ، شب بیداری ، مناجات سحر و این همه دعاها با مضامین ارزشمند و بلند همه ی اینها باعث شده است که انسان گوهر ارزشمند تقوا را به دست آورده باشد و البته حفظ این گوهر ارزشمند بسیار مهم است . ما انسانها با یک حساب از خود می بینیم که در این ماه تغییراتی داشته ایم و اصل مطلب هم همین است چرا که اگر ما تغییری را در این ماه نداشته باشیم که خسارت دیده ایم ، اما مهمتر از این ، حفظ آن تقوا برای بعد از ماه مبارک رمضان می باشد چرا که بعد از ماه رمضان شیاطین آزادند ( بر اساس خطبه ی شعبانیه رسول الله شیاطین در غل و زنجیر بودند )  و در ماه رمضان موجبات استجابت دعا و قبولی اعمال فراهم تر بود ولی بعد از ماه رمضان دیگر این شرایط نیست و فلسفه واقعی این است که یک ماه رمضان را که کسب تقوا کرده ایم و برای بعد از ماه رمضان واکسینه شده باشیم وخود نگه داری و حفظ حدود الهی و حفظ نفس از مهالک را سرلوحه کار خود قرار دهیم .

در یک حدیثی که از جابر بن عبدالله انصاری نقل شده است که در جمعه آخر ماه مبارک رمضان محضر رسول گرامی اسلام شرف یاب شدم و ایشان در خصوص وداع با ماه مبارک رمضان فرمودند این چنین وداع کن :

خدایا این ماه رمضان را آخرین ماه رمضان عمر ما قرار نده ، خدایا این روزه ی ما را آخرین روزه ی عمر ما قرار نده ، خدایا اگر قرار تو ، مصلحت و مشیت تو بر این است که این آخرین روزه و رمضان من باشد پس خدا مرا رحم کن و خدایا مرا مورد غفران خود قرار بده و مرا محروم از این الطاف و فیوضات ماه رمضان قرار نده . اگر کسی این جور با ادب از ماه مبارک رمضان وداع کرد به دو نیکی و شایستگی دست پیدا می کند ، یا اینکه خداوند به او عمر می دهد ماه رمضان دیگر هم زنده باشد و اگر هم قرار باشد تا ماه رمضان دیگر نباشد خداوند عالم او را مشمول غفران و رحمت خودش قرار می دهد .

 

امروز آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به تدبیر هوشمندانه ی حضرت امام خمینی (ره) بعنوان روز جهانی قدس نام گذاری شده است . در 16 مرداد 1358 بعد از بمباران وحشیانه ی جنوب لبنان توسط نیروهای اشغالگر اسرائیلی ، امام خمینی (ره) از همه ی مسلمانان جهان خواستند تا آخرین جمعه ماه رمضان را بعنوان روز قدس انتخاب کنند و بعد از آن هم بنا براین نظر امام هر ساله جمعه آخر ماه رمضان در سراسر جهان و ممالک اسلامی به ویژه در ایران اسلامی مردم روزه دار و انقلابی و مردم ظلم ستیز در همه ی جهان به ویژه در ایران اسلامی می آیند و با اعلان انزجار از جنایات رژیم اشغالگر قدس و اعلان حمایت از مظلومان فلسطین و از همه ی مظلومان عالم به صحنه می آیند و دین خود را نسبت به این مساله مهم ادا می کنند و مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) فلسطین را بعنوان مساله ی اول جهان اسلام قلمداد می کردند و روز قدس نماد وحدت و اراده ی ملت اسلامی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی است . روز قدس روز ایستادگی مستضعفان عالم علیه مستکبران و روز فریاد مظلومیت ملت فلسطین است . مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خود با اساتید دانشگاه در این رابطه بیان داشتند : امروز مبارزه ی با رژیم صهیونیستی مبارزه با استکبار و نظام سلطه است و راهپیمایی روز قدس در واقع مردم برای دفاع از حق و حقیقت و محکوم کردن ظلم و ستم قیام می کنند چون فلسطین الان نماد مظلومیت و رژیم صهیونیستی نماد فساد و ظلم و ستم در منطقه خاورمیانه است . امام خمینی (ره) هم در جمله ی معروف خود فرمودند : اسرائیل باید از صفحه ی روزگار محو شود . ما در این روز قدس ضمن اعلان حمایت از ملت مظلوم و بی دفاع فلسطین بعنوان ملت مسلمان از یک سو و از طرف دیگر چنانچه مسلمان هم نبودند باز ما وظیفه داشتیم بعنوان دفاع از مظلوم فریاد بر سر ظالمانی که به این ملت ظلم می کنند بزنیم . فلسطین پاره ی تن اسلام است و الان مبارزه با رژیم صهیونیستی در واقع مبارزه با همه ی پستی ها و رذالت ها و صفاکی ها و جنایات است . در منطقه خاورمیانه گروه های وحشی داعش که جنایت می کنند ، یک سر این مار وحشتناک و خطرناک از رژیم صهیونیستی سر چشمه می گیرد ولذا در بلندی های جولان و جاهای دیگر مجروحان اینان در بیمارستانهای رژیم صهیونیستی مداوا می شوند و تدارکات آنها از اینجا تهیه می شود و متاسفانه بعضی از کشور های مرتجع عرب و مسلمان و به ویژه رژیم جنایتکار آل سعود هم دقیقا به منویات رژیم صهیونیستی عمل می کند . این داعشی که دم از اسلام و سلفی گری می زند چطور تا به حال یک گلوله به سمت اسرائیل پرتاب نکرده است ؟ مگر نه اینها ادعا می کنند می خواهند سنت رسول خدا را عمل کنند ، مگر نمی خواهند به اسلاف صدر اسلام عمل کنند ، پیامبر خدا که با ظلم و ستم مبارزه می کردند و در جاهای متعدد با یهودی ها و با کسانی که علیه اسلام ظلم و ستم روا می داشتند مبارزه می کردند پس چرا اینها یک گلوله به سمت اسرائیل و رژیم صهیونیستی شلیک نمی کنند ؟ همه  قلب مسلمانان و ملت مسلمان رو نشانه گرفته اند پس معلوم است که داعش ولیده ی رژیم جنایتکار صهیونیستی  است و انشالله روزی نابودی این غده بد خیم سرطانی را به فضل خدا با اتحاد و وحدت مردم شاهد خواهیم بود .

 

نکته دیگر حمله ی مقتدرانه ی موشکی هوا فضای سپاه که با عزت و اقتدار و با دقت کامل و بسیار موثر و تاثیر گذار و مخلصانه بر سر داعش فرود آمد و همان روزی که مقام معظم رهبری هشدار دادند که اینها از ما سیلی خواهند خورد چند ساعت بعد فرزندان امام و مقام معظم رهبری ، عزیزان مقتدر سپاه با شناسایی های دقیقی که از راه های مختلف کرده بودند و با هماهنگی هایی که با سپاه قدس در منطقه سوریه داشتند این عملیات با موفقیت انجام شد و این اقدام انقلابی و موفق که در 30 سال بعد از دوران دفاع مقدس بی نظیر و بی سابقه بود که از سوی جمهوری اسلامی اتفاق افتاد ، این عملیات نه فقط اتاق فرمان نیروهای تروریستی داعش را منهدم ساخت و لرزه بر اندام آنها انداخت که در واقع قلب حامیان زورگویشان یعنی آمریکا و اسرائیل و عربستان سعودی جنایتکار را هم هدف قرار داد و در واقع سیلی محکمی بود که هم به داعش خورد و صدای آن را حامیان داعش شنیدند تا حساب کار خود را بکنند و یک وقت فکر بدی نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران به سر نزنند که این اقتدار نیروهای مسلح و اطلاعاتی ما به فضل پروردگار هر فتنه ای را علیه نظام جمهوری اسلامی در محل وقوع و آغاز آن فتنه خفه خواهد کرد و آنچه به عظمت کار فرزندان سپاهی ما افزود تجلی قدرت نظامی و اشراف اطلاعاتی توسط پهبادهای قدرتمند و نیرومند نامرئی سپاه پاسداران بود .

مقام معظم رهبری در جمله ای فرمودند قدرت نظامی مایه اقتدار است و ما باید قدرت نظامی داشته باشیم و قرآن هم به ما فرمان می دهد و چطور بعضی ها می گویند الان دوران گفتگو است ؟ گفتگو با کی ! گفتگو با رئیس جمهور نادان ایالات متحده که در عربستان صدها میلیارد دلار موشک و تجهیزات نظامی می فروشد و ما باید دست بر روی دست بگذاریم ؟! بگوییم با تعامل و دیپلماسی حل می شود ؟ دیپلماسی بخشی از کار است اما امنیت واقعی با اقتدار و به ویژه اقتدار موشکی و نیروهای مسلح به ظهور خواهد رسید لذا مقام معظم رهبری فرمودند : بله ما موشک داریم ، موشک دقیق هم داریم ، موشک با هدف از فاصله ی چند هزار کیلومتری تا فاصله ی چند متری که قادر است بزند و اینها را ما با قدرت و اقتدار به دست آورده ایم و با قدرت حفظ می کنیم و با قدرت هم افزایش خواهیم داد .

 

انشاالله در مراسم معنوی و عبادی و با شکوه و با عظمت نماز عید سعید فطر هم عزیزان شرکت کنند و همچنین هفته ی آینده شهادت مظلومانه دکتر بهشتی و 72 تن از یاران ارزشمند ایشان می باشد و همچنین این روز بعنوان روز قوه قضاییه نام گذاری شده است .

 

در پایان تقدیر و تشکر می کنم از همه ی مومنین و مومنات و کسانی که در مجالس و محافل دعا ، راز و نیاز و قرآن در ماه مبارک رمضان شرکت کردند و همچنین هیئت امناء مساجد ، حسینیه ها و تکایا که این مجالس را برگزار کردند هم در شهر عالیشهر و هم روستاهای اطراف و همچنین از عزیزان نیروهای انتظامی و بسیجیان مخلص که در این شب ها به خاطر حساسیت های خاص موضوع تلاش کردند و زحمت کشیدند و امنیت شهر را به نحو احسن در مد نظر داشتند و امنیت را حفظ کردند  از همه ی این عزیزان به سهم خود تقدیر و تشکر می کنم .

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان