کد خبر : 820 | تاریخ انتشار : شنبه, 06 خرداد 1396 | بازدید: 600 |  ایمیل | | پرینت | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

امام جمعه عالیشهر : بعضی از کاندید ها در شهر عالیشهر متاسفانه برای اخذ رای خلاف های متعدد شرع و قانون را مرتکب شدند

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 5  خرداد  ماه در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی امام جمعه محترم شهر برگزار گردید که چکیده ای از سخنان امام جمعه محترم در خطبه های نماز جمعه به این صورت میباشد :

تقوای الهی در همه  ی ابعاد زندگی لازم و ضروری است چرا که تقوا و اهل تقوا بودن انسان را از گناه و معصیت باز می دارد . انسانهای اهل تقوا مورد عنایت و لطف پرورردگار عالم قرار می گیرند و انسانهای با تقوا بال پروازشان به سوی پرورردگار عالم سرعت بیشتری دارد و ماه مبارک رمضان فرصت بسیار خوب و ارزشمند و مغتنمی برای کسب تقوای الهی می باشد .

پروردگار عالم فلسفه اصلی وجوب روزه را رسیدن به تقوا و کسب تقوا بیان کرده است و در قرآن کریم می فرماید : یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا كُتِبَ عَلَیْكُمُ الصِّیَامُ كَمَا كُتِبَ عَلَی الَّذِینَ مِن قَبْلِكُمْ لَعَلَّكُمْ تَتَّقُونَ» ((اى کسانى که ایمان آورده اید، روزه بر شما مقرّر شده است، همان گونه که بر امّت هایى که پیش از شما بودند مقرّر شده بود، باشد که بر تمایلات خویش فایق آیید و تقوا پیشه کنید)) پس یکی از بهترین راه های کسب تقوا روزه داری آن هم در ماه مبارک رمضان است .

پیامبر اکرم در جمعه آخر ماه شعبان در خطبه ی شعبانیه بخشی از فضایل ماه رمضان و آداب این ماه و وظایف مسلمانان در ماه مبارک را بسیار زیبا بیان می کند لذا در جمله ای فرمودند : «أیُّهَا النّاسُ ، إنَّهُ قَد أقبَلَ إلَیکُم شَهرُ اللّه ِ بِالبَرَکَةِ وَالرَّحمَةِ وَالمَغفِرَةِ ،
شَهرٌ هُوَ عِندَ اللّه ِ أفضَلُ الشُّهورِ ، وَأیّامُهُ أفضَلُ الأَیّامِ ، ولَیالیهِ أفضَلُ اللَّیالی ، وساعاتُهُ أفضَلُ السّاعاتِ . هُوَ شَهرٌ دُعیتُم فیهِ إلى ضِیافَةِ اللّه ِ ،
وجُعِلتُم فیهِ مِن أهلِ کَرامَةِ اللّه ِ ، أنفاسُکُم فیهِ تَسبیحٌ ، ونَومُکُم فیهِ عِبادَةٌ ، وعَمَلُکُم فیهِ مَقبولٌ ، ودُعاؤُکُم فیهِ مُستَجابٌ .
فَاسأَلُوا اللّه َ رَبَّکُم بِنِیّاتٍ صادِقَةٍ وقُلوبٍ طاهِرَةٍ أن یُوَفِّقَکُم لِصِیامِهِ وتِلاوَةِ کِتابِهِ ؛ فَإِنَّ الشَّقِیَّ مَن حُرِمَ غُفرانَ اللّه ِ فی هذَا الشَّهرِ العَظیمِ .
وَاذکُروا بِجوعِکُم وعَطَشِکُم فیهِ جوعَ یَومِ القِیامَةِ وعَطَشَهُ ، وتَصَدَّقوا عَلى فُقَرائِکُم ومَساکینِکُم ، ووَقِّروا کِبارَکُم ، وَارحَموا صِغارَکُم ، وصِلوا أرحامَکُم ،
وَاحفَظوا ألسِنَتَکُم ، وغُضّوا عَمّا لا یَحِلُّ النَّظَرُ إلَیهِ أبصارَکُم ، وعَمّا لا یَحِلُّ الاِستِماعُ إلَیهِ أسماعَکُم ، وتَحَنَّنوا عَلى أیتامِ النّاسِ یُتَحَنَّن عَلى أیتامِکُم ، وتوبوا إلَى اللّه ِ مِن ذُنوبِکُم ، وَارفَعوا إلَیهِ أیدِیَکُم بِالدُّعاءِ فی أوقاتِ صَلَواتِکُم ؛ فَإِنَّها أفضَلُ السّاعاتِ ، یَنظُرُ اللّه ُ عز و جل فیها بِالرَّحمَةِ إلى عِبادِهِ ،

ومَن تَلا فیهِ آیَةً مِنَ القُرآنِ کانَ لَهُ مِثلُ أجرِ مَن خَتَمَ القُرآنَ فی غَیرِهِ مِنَ الشُّهورِ .
اى مردم! همانا ماه خدا ، همراه با برکت و رحمت و آمرزش ، به شما روى آورده است ؛ ماهى که نزد خدا برترینِ ماه هاست و روزهایش برترینِ روزها ،شب هایش برترینِ شب ها و ساعاتش برترینِ ساعات است .
ماهى است که در آن به میهمانى خدا دعوت شده اید و از شایستگانِ کرامت الهى قرار داده شده اید .

نَفَس هایتان در آن ، تسبیح است ، خوابتان در آن ، عبادت ، عملتان در آن ، پذیرفته و دعایتان در آن ، مورد اجابت است .
پس با نیّت هاى راست و دل هاى پاک ، از پروردگارتان بخواهید تا براى روزه دارىِ آن و تلاوت کتاب خویش ، توفیقتان دهد ؛
چرا که بدبخت ، کسى است که در این ماه بزرگ ، از آمرزش الهى محروم بماند .
با گرسنگى و تشنگى خود در این ماه ، گرسنگى و تشنگىِ روز قیامت را یاد کنید ؛ به نیازمندان و بینوایانتان صدقه بدهید ؛
به بزرگان خود احترام ، و بر کوچک هایتان ترحّم ، و به بستگانتان نیکى کنید ؛ زبانتان را نگه دارید ؛ چشم هایتان را از آنچه نگاه به آن حلال نیست ، بپوشانید ؛
گوش هایتان را از آنچه شنیدنش حلال نیست ، فرو بندید ؛ به یتیمان مردم ، محبّت کنید تا بر یتیمان شما محبّت ورزند ؛
از گناهانتان به پیشگاه خداوند توبه کنید ؛ در هنگام نمازها ، دستانتان را بر آستان او به دعا بلند کنید ، که آن هنگام (وقت نماز) ، برترینِ ساعت هاست
اى مردم ! هر که از شما در این ماه ، روزه دارى را افطار دهد ، پاداش او براى آن ، نزد خدا ، آزاد کردن یک برده و آمرزش گناهان گذشته اوست» .
و هر کس در آن ، آیه اى از قرآن تلاوت کند ، پاداش کسى را دارد که در ماه هاى دیگر ، ختم قرآن کرده است .

در ماه رمضان که ماه ربیع القرآن است می طلبد که بیشتر قرآن تلاوت کنیم و همچنین در آیات قرآن تدبر و تفکر بیشتری داشته باشیم .

با آغاز ماه مبارک باید از برکات این ماه و از مجالس و محافل معنوی در این ماه نهایت استفاده و بهره را ببریم . علاوه بر انکه همگی سعی کنیم از این فرصت ها استفاده کنیم ، نماز هایمان را به جماعت در مسجد بخوانیم ، هیئت امناء مساجد هم باید مساجد و مجالس معنوی در این ماه را آماده کنند و همچنین مسئولین مساجد و حسینیه ها باید مواظب صدای بلندگو ها باشند چرا که یکی از مشکلاتی که بعضی از مردم اعتراض می کنند و وجود دارد صدای زیاد بعضی از بلندگو ها است که موجب اذیت دیگران می شود .

جمعه ای که گذشت حماسه ی دیگر از سوی مردم قهررمان و همیشه در صحنه ایران اسلامی به وقوع پیوست و آن هم دو انتخابات بسیار مهم و سرنوشت ساز بود .  این انتخابات انصافا نشان از دمکراسی واقعی دینی و توحیدی و اسلامی بود که در کشور ما به منصه ظهور رسانده شد و مشارکت بیش از 73 درصدی از مردم در این انتخابات شکوه دیگری از عظمت نظام و مردم ایران را به رخ جهانییان کشید و انصافا مردم ایران با اینکه هوا گرم بود و بعضا ساعت ها در صف ها ایستادند اما باز هم برای لبیک گویی به ندای مقام معظم رهبری و وفاداری و پایداری مجدد پای آرمان های امام و شهدا و نظام جمهوری اسلامی ایستادند و یک حضور چشم گیری داشتند که حتی بعضی از کشور های همسایه حتی آرزوی این انتخابات را دارند تا مسئولین و حاکمان خود را خودشان انتخاب کنند اما در جمهوری اسلامی از شورای شهر تا بالاترین مقام کشور را مردم انتخاب می کنند و این تبلور عظمت جمهوری اسلامی و نماد جمهوریت نظام مقدس جمهور ی اسلامی است . مطمئنا و مسلم پیروز واقعی انتخابات ما مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی و رهبر انقلاب بود و این نشان از بلوغ سیاسی امت حزب الله بود . البته این انتخابات با همه ی این برکات و تبلور شور و احساس و عظمتی که داشت یک سری نکاتی هم شاید بعنوان نکات منفی این انتخابات لحاظ کرد که امیدواریم در انتخابات های آینده دیگر این موارد منفی تکرار نشود . یک نکته اینکه در دوره ی تبلییغات انتخابات ریاست جمهوری و شوراها متاسفانه بد اخلاقی هایی شد و در این تبلیغات از سوی بعضی ها حرف هایی زده شد که در شان نظام و مردم نبود . متهم کردن یکدیگر ، تخریب کردن این جناح و آن جناح و اما نکته ی دیگر اینکه مسئولین انتخابات متاسفانه آنجور که باید و شاید تدابیر لازم را برای رای دادن همه ی مردم خوب نیاندیشیده بودند ضمن اینکه تقدیر و تشکر می کنم از همه ی مسئولین وزات کشور و شورای نگهبان و ان کسانی که دست اندر کار امر انتخابات بودند . اما اینکه تعرفه ها کم بیاد و یا دستگاه های کاربری بسیار کار را کند کرده بودند و مردم در این گرما بسیار منتظر ایستاده بودند ، چینش صندوق ها و شعب اخذ رای بعضا نامناسب بود و متاسفانه نظارت دقیقی که باید می شد اما نشد و نکته منفی دیگر که از سوی بعضی از کاندید ها باید عرض کنم خصوصا در شهر عالیشهر ضمن اینکه انصافا بعضی از کاندید ها رعایت اخلاق ، ادب و حلال بودن رای را داشتند اما بعضی از کاندید ها متاسفانه خلاف های متعدد شرع و قانون را مرتکب شدند ، خرید رای ، تهدید ، اهدا کارت های هدیه و امثال ذالک برای رای آوردن این ها همگی خلاف اخلاق اسلامی است . کسی که ده ها میلیون تومان خرج می کند و رای می خرد و از جاهای دیگر استان مردم را گسیل می دارد برای عالیشهر ، آیا واقعا این فرد فردا می تواند نماینده مردم این شهر باشد و کار برای این شهر انجام دهد ؟

بعضی ها می گویند چرا امام جمعه نهیب نمی زند و تذکر نمی دهد ، من وظیفه ام تذکر دادن است و اگر خطبه های من را در هفته های گذشته و حتی قبل از عید سال در سایت محراب عالیشهر مطالعه کنید که چقدر تذکر و هشدار به کاندید ها داده ام که اخلاق را مراعات کنید ، تقوا را مراعات کنید و به هر قیمت رای جمع نکنید ، به هر شگردی رای جمع نکنید ، شما مسلمانید و می خواهید شورای اسلامی این شهر را تشکیل دهید یعنی باید در ابتدا خودتان مقید به دین و اخلاق و اسلام باشید . مگر در شورای شهر چه خبر است که بعضی ها برای آن کیسه دوخته اند ؟ در شورای شهر مگر می خواهد چه پولی به دست بیاورند که با هزار ترفند بعضی ها رای را می خرند و  واقعا چه گونه این افراد می خواهند فردا برای مردم کار کنند و دلسوز این مردم باشند ؟ کسی که حاضر است افرادی را از بیرون شهر عالیشهر به لطائف الحیل وارد این شهر کند تا به او رای بدهند بعد چگونه می خواهد نماینده این مردم باشد و در مراجه با اموال بیت المال رعایت تقوای الهی کند ؟ ! متاسفانه بعضی از کاندید ها این نکات را رعایت نکردند و تخریب ، تهمت و ... همگی خلاف اخلاق و دین بود .

امیدواریم بعد از تایید نهایی شورای عالیشهر کسانی که انتخاب می شوند برای شورای این شهر به هر طریقی که آمده اند و رای آورده اند و شورای جدید را ایجاد خواهند کرد توصیه می کنم انشالله برای رضای خدا و برای رفع مشکلات این مردم به وعده هایی که داده اید عمل کنید و با برنامه ریزی چشم انداز های 5 ساله و 10 ساله و 20 ساله را برای آینده ایین شهر تدوین کنید . فعالیت هایی که کاندید ها می توانند داشته باشند چه مثبت و چه منفی تاثیرات زیادی بعضا شاید تا 40 سال در شهر اثر میگذارد ، لذا من امیدوارم مسئولین تدابیری بیاندیشند که سالهای آینده در انتخابات آینده این همه بد اخلاقی ها نشود و به گونه ای نشود که ما در این انتخابات شاهد آن بودیم که افراد ساکن خود شهر عالیشهر توفیق پیدا نکردند رای بدهند به خاطر بی انضباطی ها و بی نظمی ها و اختلالات اخلاقی و غیر اخلاقی که بوجود آمد .

در نهایت توصیه می کنم که رقابت ها را رها کنید و با رفاقت و صمیمیت و دوستی با منتخبین شورای آینده عالیشهر تمام سعی و تلاش خود را در جهت رفع گرفتاری ها و مشکلات شهر به کار ببرند .

 

تعرض و اهانت به آیت الله شیخ عیسی قاسم عالم وارسته ی بحرین در سایه ی سکوت مجامع بین المللی و متناسفانه سوغات نا مبارک سفر شوم ترامپ به عربستان هنوز نرفته این جنایت در ادامه جنایت های قبل رژیم منحوس آل خلیفه در  بحرین صورت می گیرد . متاسفانه ترامپ در هنگام وقوع این حادثه در منطقه بوده است و دست در دست حاکمان ریاض این همه جنایت را رخ داده اند و این همه دم از حقوق بشر می زنند . در زمانی که ترامپ دست به دست حاکم صفاک و جلاد و خونریز عربستان می گذارد مردم عربستان آرزوی یک انتخابات را دارند ، آیا این کشور واقعا حقوق شهروندی را رعایت می کند ، چرا آمریکا به انها ایراد نمی گیرد ؟ درست است که به قول خودش عربستان و ملک عبدالله یک گاو شیرده ی پر شیری است که ما تا شیر دارد این گاو را میدوشیم و بعد از آن هم آنرا می کشیم و از بین می بریم . ما به سران مستبد کشور های عربی توصیه می کنیم تا کی می خواهید سگ زنجیری آمریکا باشید ؟ ترامپ رئیس جمهور روانی آمریکا یک تاجر است و به دنبال تجارت اسلحه در منطقه است و برای فروش بیشتر سلاح در بین کشور های منطقه پروژه ایران هراسی را مطرح می کند و همه بدانید که آمریکا دلسوز منطقه نیست .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان