کد خبر : 1691 | تاریخ انتشار : شنبه, 24 مهر 1400 | بازدید: 61 |  ایمیل | | پرینت | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

امام جمعه موقت عالیشهر : امروز وحدت اسلامی راهبرد کلیدی مقابله ی با تمام جنگ های هویتی است

((بسم الله الرحمن الرحیم))

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 23  مهر  ماه 1400  در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام بحرانی امام جمعه موقت شهر برگزار گردید که چکیده ای از بیانات ایشان در خطبه ها به این صورت میباشد  :

 خطبه اول

 

همانا آخرین وصایای امام حسن عسکری (ع) توصیه ی به تقوای الهی بود .

امروز 8 ربیع الاول مصادف است با روز شهادت غریبانه ی پدر بزرگوار حضرت ولیعصر آقا امام حسن عسکری (ع) ، ضمن عرض تسلیت به محضر امام زمان (عج) و همه ی شما ارادتمندان اهل بیت عصمت و طهارت ، در مورد پاره ای از وصیت نامه ی امام حسن عسکری (ع) خطاب به شیعیان نکاتی را عرضه می دارم .

امام عسکری (ع) فرمودند : ای شیعیان شما را به تقوای الهی و پارسایی در دین توصیه می کنم ، شما را به تلاش و کوشش در راه خدا و راستگویی در بین مردم و امانت داری در بین جامعه در مورد کسانی که شما را امین دانستند و اعتماد کردند سفارش میکنم که سوء استفاده از حسن ظن آنها نداشته باشید ، شما را به طول سجود توصیه می کنم و توصیه به حسن الجوار و همسایه داری می کنم ( حق همسایه را ادا کنید ) و به خاطر توصیه ی به این امور جد ما پیامبر خاتم مبعوث شدند که این صفت ها را به مردم سفارش کنند .

 

امام حسن عسکری (ع) به شیعیان سفارشی نسبت به جامعه اهل تسنن دارند که گاها در یک شهر برادران شیعه و اهل تسنن زندگی می کنند ، امام سفارش می کنند که در میان جماعت های اهل سنت اگر رفتید در کنار آنها نماز بخوانید ، بر سر جنازه های آنها حاضر بشوید ، اگر مریض شدند آنها را عیادت کنید و حقوقشان را ادا کنید . هر کدام از شما اگر در دینش پارسایی و تقوا پیشه کند در سخنش و گفتارش صادق الوعد باشد ، بین مردم با اخلاق خوب برخورد کند ، بین مردم امانت دار باشد ، در این حالت به او شیعه حقیقی اهل بیت گفته می شود .

 

امام حسن عسکری (ع) در ادامه فرمودند : تقوای الهی پیشه کنید ، از خدا بترسید و ای شیعیان شما منتسب به ما اهل بیت هستید در گفتار و رفتار و تصمیم گیری در حرکت کردن مایه ی زینت ما باشید نه مایه ی زشتی و آبرو ریزی اهل بیت پیغمبر باشید .

 

حضرت امام خمینی (ره) فرمودند : امروز اختلاف بین ما و اهل تسنن به نفع کسانی است که نه به مذهب شیعه اعتقاد دارند و نه به مذهب اهل سنت معتقد اند ، آنها نمی خواهند شیعه و سنی وجود داشته باشد لذا ما بین شیعه و اهل سنت را اختلاف می اندازند .

 

مقام معظم رهبری هم فرمودند اگر مسلمین دست به دست هم بگذارند و مسلمانان با هم صمیمی بشوند ولو بعضا عقایدشان با هم اختلاف داشته باشد ، اگر مسلمین متحد باشند اسلام سربلند و عزیز و پیروز می شود .

تعیین 12 تا 17 ماه ربیع بعنوان هفته ی وحدت در ولادت با سعادت آقا رسول الله از جمله ابتکارات سرنوشت ساز مرحوم امام خمینی (ره) میباشد ، ابتکاری که برای همیشه بخش عمده ای از توطئه های دشمنان و صهیونیست را کم می کند و وحدت را بعنوان یک گفتمان غالب و رایج در دنیای اسلام قرار می دهد .

شرایط حساس دنیای کنونی اسلام می طلبد تا همه ی مسلمین به این موضوع مهم یعنی وحدت و اتحاد با هم نگاه عمیق تری داشته باشند . امروز وحدت اسلامی راهبرد کلیدی مقابله ی با تمام جنگ های هویتی است . در جنگ هویتی مرز جغرافیایی جای خود را به مرز اعتقاد و تفکر انسان ها می دهد و هدف اصلی در این جنگ هجمه به آثار ، اماکن و نماد ها و شخصیت های بزرگ است . خاورمیانه امروزه توسط عناصر مسلح تبلیغاتی سنی آمریکایی و شیعی انگلیسی مورد هجمه این جنگ متاسفانه قرار گرفته است که البته با هوشمندی علمای اسلام هم در جامعه شیعه و هم اهل سنت و خصوصا با رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری انشالله خنثی می گردد .

 

خطبه دوم

 

امروز 8 ربیع الاول مصادف با شهادت امام حسن عسکری (ع) و هم چنین آغاز امامت و زعامت حضرت حجت ابن الحسن العسکری امام زمان (عج) می باشد که در سن 5 سالگی مثل امروز بعد از شهادت پدر بزرگوارشان به مقام امامت و زعامت بر قلوب شیعیان جهان نائل آمدند ، 69 سال بعد از شهادت پدر بزرگوار در غیبت صغری بودند که در طول این مدت با واسطه ی نواب خاص چهار گانه با شیعیان در ارتباط بودند ، توقیعاتی از امام زمان (عج) به دست شیعه هم رسیده است و بعد از آن غیبت کبری حضرت آغاز شده و تا کنون هم ادامه دارد و انشالله جمعه ای از راه می رسد و آن امام حاضر و ناظر بر ما از پس پرده غیبت به در می آید و جهان را پر از عدل و داد می کند و حکومت عدل مهدوی را انشالله تشکیل می دهد . همچنین این روز مصادف است با شهادت پنجمین شهید بزرگوار محراب حضرت آیت الله اشرفی اصفهانی (رض) در سال 1361

 

شنبه 24 مهر ماه مصادف است با روز پیوند اولیاء و مربیان ، با توجه به اینکه هم سال گذشته و هم شروع سال تحصیلی امسال مدرسه و کلاس درس فرزندان ما به صورت غیر حضوری و در صفحات مجازی است ، لازم به تذکر است که والدین هم نسبت به تحصیل و درس آموزی دانش آموزان تلاش داشته باشند ، از سواد و درس و بنیه ی علمی فرزندان غافل نشوند و هم خواهشی که از همه ی فرهنگیان دارین این است که انشالله نهایت بهره را از این فرصت ببرند و در خدمت دانش آموزان که امیدهای آینده کشور هستند در جهت تقویت بنیه ی علمی آنها از هیچ تلاش و کوششی فرو گذار نباشند . پیشنهادی به آموزش و پرورش دارم که اگر امکان داشته باشد با توجه به اینکه بسیاری از دانش آموزان هم واکسینه شده اند مقدمات را فراهم کنند تا در هفته یکی دو روز انشالله دانش آموزان در مدرسه حضور پییدا کنند تا برای بنیه ی علمی دانش آموزان مشکلی ایجاد نشود .

 

یکشنبه 10 ربیع الاول مصادف است با وفات حضرت عبدالمطلب (ع) جد بزرگوار پیغمبر در سال 8 بعد از عام الفیل  که ایشان حق بسیار بزرگی بر جامعه اسلام دارد . این روز همچنین مصادف است با سالروز ازدواج حضرت پیامبر خاتم محمد مصطفی (ص) با حضرت خدیجه کبری (س) در سال 25 عام الفیل ، جا دارد همه ی خانواده ها مقدمات ازدواج جوانان را فراهم کنند ، ازدواج های آسان و ساده ، با مهریه ها و تشریفات بسیار کم زمینه ازدواج جوانان را فراهم کنند تا این سنت نبوی در جامعه به طور صحیح پیاده شود .

 

دوشنبه 26 مهر ماه مصادف است با روز تربیت بدنی و ورزش ، جا دارد به جامعه ورزشی شهر عالیشهر که در اکثر رشته های ورزشی در استان و حتی در کشور حائز امتیاز شده اند تبریک عرض کنیم .

یک گلایه ای را از مسئولین ورزش و جوانان استان بوشهر داریم و آن هم این است که در شهر عالیشهر با جمعیت بیش از 30 هزار نفر فضای مناسب و مطلوب ورزشی برای عموم مردم ؛ برادران ، خواهران و جوانان و امکانات ورزشی در شأن این مردم را نداریم . امروز متاسفانه شاهد هستیم که در شهر عالیشهر با این همه جمعیت از وجود یک رابط ورزشی هم محروم هستیم گرچه برای شهری با این جمعیت رابط تنها هم جوابگو نیست و مسئولین استان و خصوصا مدیر کل ورزش و جوانان استان فکری به حال عالیشهر کنند و یک دفتر نمایندگی در شهر عالیشهر با توجه به وسعت و جمعیت انشالله در شأن اهالی شریف مردم عالیشهر مستقر نمایند .

 

گلایه دیگری در مورد صنف نانوایی ها در شهر عالیشهر دارم که اکثر همشهریان از این موضوع گلایه دارند که به حق هم می باشد و آن در مورد کیفیت و کمیت نان در عالیشهر که مطلوب نیست و جا دارد صنف نانوایی ها و فرمانداری بوشهر یک عنایت ویژه ای به این موضوع داشته باشند همچنین در خصوص تعطیلی برخی از نانوایی ها واقعا صدای مردم را در آورده است ، هر نانوایی در طول هفته باید فقط یک روز تعطیل باشد ولی تعطیلی بیش از این موجب سردرگمی شهروندان می شود و از طرفی متاسفانه باعث اجتماع بیش از حد مردم در صفوف نانوایی و ابتلا به بیماری کرونا می شود .

 

در مورد مذاکرات برجام باید توجه داشته باشیم تجربه ی چند سال اخیر به خوبی ثابت کرده است که طرف های غربی مذاکرات هم غیر قابل اعتماد اند و هم در طول این چند سال گذشته به هیچ کدام از تعهدات خود عمل نکردند . یک قدم در رفع تحریم ها بر نداشتند و این مسائل موجب شده است که دولت سیزدهم رویکردی حساب شده را انشالله در قبال برجام در پیش بگیرد و در صورتی که ملت ایران از منافع برجام بهره مند نشوند اقدامی نکند و مقصر اصلی در تاخیر کنونی برای از سر گیری مذاکرات طرف های غربی هستند ، چرا که حاضر نشدند برای احیای مذاکرات اقدامات سازنده ای و قدم های رو به جلویی را بردارند .

 

مسئله بعد موضوع انتخابات مجلس عراق است که در 18 مهر ماه این انتخابات برگزار شد ، انتخاباتی که بر خلاف تمام پیش بینی ها نتایج دیگری را تا کنون رقم زده است ، هم بیم هایی از نتیجه این انتخابات و هم امید هایی را برای مردم بوجود آورده است ، اگر چه نتیجه نهایی روز های آینده مشخص می شود انشالله کسانی بر سر کار بیایند که دلسوز مردم عراق باشند . چند مورد بعنوان امید های این انتخابات :

اولا مشارکت در انتخابات بالای 40 درصد بود که نسبتا نتیجه مقبولی است که یک گامی به سوی ثبات می باشد .

دوم در این انتخابات علی رغم تلاش های پنهان و آشکار جریان غرب گرا ، جریان های اسلامی و مقاومتی اکثریت آرا را بدست می آورند .

سوم پروژه آمریکایی برای رای ندادن به جریان های اسلامی و دور کردن مردم از مرجعیت عراق انشالله با شکست مواجه می شود .

چهارم امنیت کامل این انتخابات که با محوریت حشد الشعبی عراق نیروهای مردمی مقاومت این هم نوید بسیار خوبی است .

پنجم اینکه هر دولتی که در کشور عراق بر سر کار می آید انشالله باید تمام تلاش خود را در جهت بهبود اوضاع مردم و اخراج آمریکا از کشور عراق که مصوبه ی قانونی مجلس عراق هست را به کار بگیرد .

ما در کشور خودمان نیز از دولت سیزدهم این توقع می باشد همانطور که رهبری عزیز هم بار ها و بار ها تاکید کردند که برای  راهکاریی جهت بهبود اوضاع اقتصادی کشور فکری کنند .

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان