کد خبر : 1640 | تاریخ انتشار : شنبه, 23 اسفند 1399 | بازدید: 501 |  ایمیل | | پرینت | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در سال 1400 مسئولین و مجلس و قوای اجرایی سعی شان وحدت کلمه بیشتر در جهت رفع مشکلات معیشتی مردم باشد

 

((بسم الله الرحمن الرحیم))

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 22  اسفند  ماه 1399 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام میرزایی امام جمعه موقت شهر برگزار گردید که چکیده ای از بیانات ایشان در خطبه ها به این صورت میباشد  :

 

 خطبه اول

 

در آیات نورانی قرآن و در کلام گهربار حضرات معصومین (ع) تقوای الهی راه برون رفت از مشکلات و مصائب دنیایی می باشد ، کلید نجات از همه ی گرفتاری هاست ، و طریق رسیدن به آن حالت بزرگی و صعود به الی الله می باشد ، اگر خط و مشی کسی در مسیر زندگی بر مدار ایمان ، باید ها و نباید های شرع مقدس قرار گرفت هم در دنیا و هم در عقبی یک زندگی سعادتمندی را می تواند داشته باشد. اساس حیات ما در این دنیا برای رقم زدن زندگی سعادتمندمان در آخرت است ، هر چند که غفلت ها و دوری از یاد خدا بعضا مانع می شود که ما دید و توجه مان به آخرت معطوف کنیم اما اصل اساس حیات ما در این دنیا برای ساختار آخرتی می باشد .

 

اذکار نورانی در این دنیا ترفیعات درجات آخرتی را در پی خواهد داشت . ارتباط های معنوی در قالب دعا و نماز و راز و نیاز در این دنیا هست که می تواند نورانیت قبر و برزخ و قیامت ما را در پی داشته باشد . در این دنیا ما خانه آخرتمان را می سازیم ، در این دنیا بر اساس تقوای الهی است که ما تضمین می کنیم بهشتی و یا جهنمی باشیم . همه ی مردم و مسئولین و آحاد در هر پست و مقامی که باشند نیازمند موعظه هستند . ما بالاتر از وجود اقدس و نورانی پیغمبر نداریم که خود حضرت به جبرئیل میفرمایند مرا موعظه کن ، گاهی اوقات امیرالمومنین (ع) از قنبر غلام خودش درخواست موعظه می نمودند .  در منطق روایی اهل بیت عصمت و طهارت داریم که شنیدن موعظه از نشانه های کوچک نفسی است ، آن چیزی که مانع می شود انسان از شنیدن موعظه و نصیحت سرباز بزند تکبر وجودی است که در برخی افراد هست و این کبر درونی مانع از شنیدن موعظه می باشد .

 

جبرئیل به پیامبر با پیام نورانی 3 موعظه و نصیحت را دارد :

 

1 - هر طور که می خواهی زندگی بکنی زندگی کن اما بدان که یک روزی خواهی مرد و از دنیا می روی ( متاسفانه بعضی ها آخرت را فراموش می کنند و آن فرصت های نابی که خداوند در مسئولیت ها به آنها عطا می کند و باید  این فرصت ها را در راستای خدمت به مردم مصروف بدارند ولی این نعمت را باطل می کنند )

2 – هر کسی را که می خواهی دوست بداری دوست بدار اما بدان که روزی از او جدا خواهی شد . ( عناوینی که بعضا یا با زحمت و سختی بدست آوردی همگی تا موقعی است که در این دنیا حیات داری بعد از مرگ دیگر خبری از این عناوین نیست )

3 – هر کاری که دوست داری انجام بده اما بدان اثر کارت را خواهی دید .( ذره ای خوبی و بدی از افعالی که انجام دادید را جلوی چشمت خواهند آورد )

اگر کسی حرکتش ، فکرش ، قدمش ، قلمش با تقوای الهی باشد هیچ خوفی در هیچ جایی ندارد .

  

خطبه دوم

 

امروز جمعه 22 اسفند ماه و 28 رجب مصادف است با تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی به فرمان امام راحل (رض) در سال 1358 که امام ابتکارات نابی را داشتند که حاکی از بصیرت و موقعیت شناسی ایشان بود . اصلی ترین نهاد های مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران در همان روزهای نوپای انقلاب با درایت و بصیرت امام راحل (رض) بنیان گذار و معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران تاسیس شد ، بنیاد شهید از آن نهادهای اثر گذار است که برکات سرشاری داشته و دارد که به این مناسبت این روز ، روز بزرگداشت شهدا هم نام گذاری شده است ، شهدایی که بر گردن همه ی ما حق دارند که با نثار خون و جانشان راه را بر ما نمایان کردند تا ما در کور راه دچار تزلزل و سردرگمی نشویم .

 

شنبه 23 اسفند ماه مصادف است با 29 رجب شهادت سردار رشید اسلام حاج عباس کریمی از فرماندهان لشکر 27 محمد رسول الله (ص) در سال 1363 و همچنین سالروز شهادت سردار رشید و نامی اسلام حاج عبدالحسین برونسی در عملیات بدر که در سال 1363 روحش هم سفره شهدای کربلا شد .

 

مکتبی را که امام بنا نهاد ادامه دهنده همان مکتب جدش نبی مکرم اسلام (ص) است . پیامبر در سن 40 سالگی مبعوث شد اما خصوصیت های انبیاء همه قبل از ر سالت پیغمبر در وجودش متجلی شده بود ، مردانگی ، صداقت ، امانت داری ، خوش برخوردی ، کمک به دیگران ، شما اگر بخواهید بدانید زحمتی که پیغمبر طی این 23 سال کشیدند که به بار نشسته یا نه کافی است مردم شبه جزیره عربستان را قبل از رسالت پیغمبر با بعد از رسالت مقایسه کنید ، تربیت نفوسی که پیغمبر داشتند ، امیرالمومنین (ع) می فرمایند که یاد بیاورید آب و غذای شما چه بود ؟ فکر شما چه بود ؟ پیغمبر آمد و به شما حریت و آزادگی داد ، طوری اینها گوی سبقت را در مراتب اخلاقی از هم می ربودند که در مسائل نفسانی یک پهلوانی بودند و حرفها برای گفتن داشتند و سیره و روش امام در حکومت داری و تربیت نفوس هم دقیقا این بود که برونسی ها ، باکری ها ، همت ها ، کریمی ها و ... در این مکتب پرورش پیدا کردند . انشالله مسئولین و جوانان ما به این راهی که شهدا برای ما با بهجت و افتخار تمام ایجاد کردند اقتدا کنند .

 

یکشنبه 24 اسفند ماه 30 رجب مصادف است با انفجار بمب در مراسم نماز جمعه تهران توسط منافقین کور دل در سال 1363 که اینها ماهیت نفاق درونی را این جور نمود می دادند ، گاهی وقت با کشتار ، گاهی وقت با بمب گذاری و امروزه هم که کفتارهای پیری که باقیمانده از این عنصر های مخرب و نابودگر هستند دستشان در دست چه کسانی است ؟ شعارشان دفاع از مردم است ! اثرات این ارتباط در تحریم ها و فشارها و ایجاد مسائل ضد امنیتی برای مردم نمود پیدا می کند ، کفتارهای پیری که از این گروه های مخرب باقی مانده اند با افتخار جلسه می گیرند و بعضی از ساده اندیشان آمریکایی هم مثلا موعد تعیین کردند که انقلاب رنگ و بوی 40 سالگی را نخواهد دید اما زهی خیال باطل

 

دوشنبه 25 اسفند ماه 1 شعبان مصادف است با سالروز شهادت سردار رشید اسلام مهدی باکری از فرماندهان سلحشور لشکر عاشورا در سال 1363 و همچنین بمباران شیمایی حلبچه توسط مزدوران رژیم بعث عراق در سال 1366 و همچنین روز بزرگداشت شاعره نامدار معاصر ایران پروین اعتصامی هم می باشد .

 

سه شنبه 26 اسفند ماه 2 شعبان مصادف است با رحلت یادگار امام راحل مرحوم مغفور حجت الاسلام حاج سید احمد خمینی (رض) در سال 1373 که بعد از ارتحال پدر بزرگوارشان خودش را هم در بیان و هم در عمل سرباز ولایت و مقام معظم رهبری می دید و عنوان می کرد . جا دارد افرادی که مدعی راه امام و کلام امام هستند ، قول و فکر و عمل این عزیز را که به پدر بزرگوارشان اقتدا کرد سرلوحه عمل و کردار و رفتار و خط و مشی سیاسی خودشان قرار بدهند .

 

جا دارد موالید ماه شعبان ولادت موفور و سرور وجود اقدس و نورانی ابا عبدالله الحسین (ع) که در چهارشنبه 27 اسفند و روز پاسدار و 3 شعبان و همچنین 28 اسفند 4 شعبان ولادت موفور و سرور حضرت ابالفضل العباس (ع) و روز جانباز و همچنین میلاد موفور و سرور سید الساجدین آقا زین العابدین امام سجاد (ع) را محضر شما تبریک و تهنیت عرض کنم .

 

امید است انشالله سالی که پیش رو داریم سالی باشد توام با رفع مشکلات خصوصا مشکلات معیشتی که مقام معظم رهبری در سال جاری چندمین بار در هفته گذشته در روز درختکاری باز اشاره ای به رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم داشتند . وحدت کلمه در نظام مقدس جمهوری اسلامی بیشتر شود ، همین وحدتی که امروز هم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در تمام دنیا به گونه ای دیگر جلوه می دهد و هم همپیمانان با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امروز اینقدر قوی شده اند که به سکوهای نفتی عربستان که بزرگترین سکوهای جهان هست حمله می کنند که ذخیر و صادرات نفت عربستان بیشتر از آن جا هست که با دست خالی و توجهات الهی و با مقاومت و وحدت کلمه بدست آمده است .

 

انشالله در سال 1400 مسئولین و مجلس و قوای اجرایی سعی شان وحدت کلمه بیشتر در جهت رفع مشکلات معیشتی مردم باشد که مقام معظم رهبری هم فرمودند راه برون رفت مشکلات درون کشور هست و دل نبدند بیشتر از این و مشکلات را با برجام نافرجام گره نزنند . ( مقام معظم رهبری نه از روی تعصب بلکه از روی تجره فرمودند من به هیچ وجه خوشبین به این برجام نیستم ، به این کشورهای اروپایی که وقتی در زمان ترامپ نقش پلیس خوب منطقه را بازی می کردند و امروز در هفته های اخیر پرونده انرژی اتمی ما را بردند در مرحله ای که بخواهند کاری کنند اما آن مصوبات قوی مجلس ما و وحدت کلمه مسئولین ما که حول محور فرمایشات مقام معظم رهبری همگی متفق شدند یک عقب نشینی مجدد کردند اما این پیروزی بیشتر از اینکه یک حرکت دیپلماسی باشد حرکت مقاومت و وحدت کلمه است ، همین مقاومتی که امروز الحمد الله باید بیشتر در بین مسئولین ما نمود دار بشود و این مقاومت و وحدت نتیجه های سرشاری خواهد داشت .

 

ولادت با سعادت اباعبدالله الحسین (ع) و روز پاسدار را ویژه خدمت پاسداران کیان نظام جمهوری اسلامی تبریک عرض می کنم ، مقام معظم رهبری فرمودند پاسداری قبل از اینکه یک حرکت تاکتیکی و نظامی باشد یک فرهنگ عزت و افتخار است . به نوعی همه ی ما می توانیم پاسدار کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشیم .

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان