کد خبر : 1639 | تاریخ انتشار : شنبه, 16 اسفند 1399 | بازدید: 530 |  ایمیل | | پرینت | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

افراد انقلابی که توانایی دارند گره ای را از مشکلات مردم عالیشهر حل کنند حتما در عرصه انتخابات شورا شرکت کنند چرا که این یک تکلیف و وظیفه است و نباید شانه خالی کرد

 

((بسم الله الرحمن الرحیم))

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 15  اسفند  ماه 1399 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام هاشمی امام جمعه محترم شهر برگزار گردید که چکیده ای از بیانات ایشان در خطبه ها به این صورت میباشد  :

 

 خطبه اول

 

 هدف از بعثت انبیاء الهی و رسالت رسولان خدا رساندن انسان به قرب الهی و هدایت انسان به سمت و سوی تقرب الی الله و پاک شدن انسان از ذخارف دنیا و هوا و هوس ها می باشد . این کسب تقواست که توصیه ی همه ی پیامبران و رسالت رسولان و نبوت انبیاء الهی و سفارش همه ی ائمه معصومین (ع) می باشد .

 

در آستانه ی بعثت نورانی و با برکت نبی مکرم اسلام خاتم انبیاء محمد مصطفی (ص) قرار گرفته ایم و لازم است که اهداف بعثت را مرور و دقت کنیم که پیامبران برای چه آمدند ، رسولان الهی چه اهدافی را داشتند و به ویژه پیامبر خاتم رسول گرامی اسلام چه هدف و چه آرمانی داشت و اما در کل باید گفت هدف بعثت همه ی انبیاء مبدا و معاد است و مردم را با خدا که مبدا عالم هستی می باشد آشنا کنند و مردم را به یاد قیامت بیاندازند و بهشت و دوزخ را برای آنها معرفی کنند و راه رستگاری را به انسان ها بیاموزند .

 

در آیه شریق قرآن آمده است که مردم قبل از بعثت در گمراهی آشکار و در انحراف بودند اما این خداوند بود که بعثت نمود و برانگیخت در میان امت ها از خودشان ( یعنی پیامبران از آسمان نیامدند و از خود مردم انتخاب شدند ) انتخاب شدند تا آیات و نشانه ها و دستورات خدا را برای مردم تلاوت کنند و مردم را تزکیه کنند و کتاب هدایت و راهنمایی انسان را به آنها تعلیم بدهند .

 

یکی از اهداف دیگر بعثت پیامبران اتمام حجت است ، خداوند هزاران پیغمبر را در میان هزاران قوم و ملت به مرور زمان در نقاط مختلف برانگیخت تا حجت بر مردم تمام شود و فردای قیامت کسی نگوید ای خدا من راه مستقیم و بهشت را بلد نبودم ! خداوند می فرماید رسولانی را فرستادیم که هم بشارت دهنده به بهشت و هم انذار دهنده از جهنم باشند تا فردای قیامت مردم دلیلی بر خدا در رابطه با رسولان الهی نداشته باشند . خداوند برای ایجاد و توسعه ی عدالت اجتماعی پیامبران را مبعوث نمود تا ریشه ی ظلم و ستم و تبعیض را بخشکاند . پیامبران آمدند تا انسانها را از ظلمت گناه و انحراف اخلاقی و سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و خانوادگی نجات بدهند . ای رسول الله کتاب را بر تو نازل کردیم تا به واسطه ی این کتاب مردم را از ظلمت ها به سوی نور و روشنایی هدایت کنیم .

 

پیامبران برای تهذیب و پاکدامنی آمدند ، پیغمبران آمدند تا مردم را تزکیه و پاک کنند ، از علاقه مندی افراطی به دنیا و ذخارف دنیا ، پول پرستی ، منیت ، شهوت پرستی ، جاه طلبی و از این صفات رذیله نجات دهند و پاکیزه کنند .

پیامبران آمدند تا انسان ها را از زیر یوغ بعضی از انسانهای ظالم و ستمگر و جبار نجات بدهند .

پیامبران آمدند تا زنجیر اسارات و بدبختی را که ستم گران به گردن مردم گذاشته بودند بردارند و مردم را آزاد کنند و نجات بدهند و فقط خدا را بپرستند و از طاغوت زمان اجتناب کنند .

پیامبران برای اتحاد و ایجاد وحدت و برادری و برابری و یک دلی در میان امت آمدند تا مردم را با هم متحد کنند.  

بعثت انقلاب ارزشهاست ، جهان در آستانه ی بعثت در اوج انحطاط و بحران شگفت انگیزی قرار داشت ، جهالت و غارت گری و ظلم و ستم و از بین بردن حقوق ضعیفان و محرومان ، فساد و بی بند و باری ، تبعیض و بی عدالتی ، دوری از اخلاق انسانی تمام جهان آن روز قبل از بعثت و قبل از اسلام و به ویژه مکه و مدینه را فرا گرفته بود و پیغمبر آمد و اینها را از بین برد . اگر چه الان در عصر مدرنیته متاسفانه بشر دارد به سمت جهالت نوین بر میگردد و این جهالت عصر قبل از ظهور منجی عالم بشریت می باشد و باز مردم و سران جهان و مستکبران عالم ظلم و ستم و زور و بی عدالتی و فساد و بی بند و باری را دارند در جهان گسترش می دهند لذا بعثت جرقه ای بود تا عالم و انسانیت برای ظهور منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عج)آماده بشود و لذا هدف نهایی بعثت پیروزی کامل و جامع اسلام در آخر الزمان توسط فرزند پیغمبر خواهد بود .

 

  

خطبه دوم

 

امروز 15 اسفند ماه مصادف است با روز درختکاری و آغاز هفته ی منابع طبیعی تجدید شونده تا 22 اسفند که این فرصت بسیار مغتنمی برای شرکت در این کار خیر و ماندگار و ارزشمند و پر ثواب درخت کاری می باشد . چند روایت در فضیلت کاشت درخت محضر شما بیان می کنم ، امام صادق (ع) فرمودند : هر مسلمانی که درخت و زراعتی را بکارد و سبز بشود و از این درخت و زراعت پرندگان ، انسان و موجودات زنده از ثمره این بخورد برای کسی که این را کاشته ثواب صدقه نوشته خواهد شد . در حدیثی دیگر داریم که اگر قیامت بر پا بشود ، آن لحظه برپایی قیامت اگر نهالی دست شماست و وقت کردی آن نهال را بکارید و وارد قیامت بشوید . در جایی دیگر داریم که فرمودند درخت ها را نبرید و قطع نکنید اگر این کار را کردید خداوند بر شما غضب وارد می کند . خداوند 2 شغل مهم و با ارزش را برای پیامبرانش انتخاب کرد و آن زراعت و درختکاری می باشد .

 

به یاد هر شهیدی یک درختی بکاریم ، به یاد پدران و مادران و عزیزانمان که از این دنیا رفتند درختی بکاریم در خانه هایمان و حتی در جلوی خانه هایمان در بیرون درخت بکاریم و این ثواب را از دست ندهیم .

 

دوشنبه 18 اسفند ماه مصادف است با سالروز تاسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور که این یک کانون بسیار مهم و ارزشمند است و اگر چه بنا به دلایل مختلف فعالیت های این کانون ها در بعضی جاها کم فروغ شده است ولی این کانون ها در مساجد می تواند کانون جمع کردن جوانان و ترغیب و تشویق آنها به بندگی خدا و به خوبی ها و پاکی ها باشد که با برنامه های متنوع فرهنگی و ورزشی و سیاسی و ... این کار انجام شود .

 

سه شنبه 25 ماه رجب مصادف است با شهادت جانگداز باب الحوائج امام موسی ابن جعفر (ص) ، پیشاپیش شهادت این امام همام را تسلیت عرض می کنم .

 

پنجشنبه 21 اسفند ماه مصادف است با 27 ماه رجب سالروز بعثت خاتم انبیاء محمد مصطفی (ص) که پیشاپیش تبریک و تهنیت عرض می کنم .

نکته ای را در رابطه با ثبت نام در شوراهای شهر و روستا عرض می کنم ، چند روز دیگر طبق تقویم انتخاباتی وزارت کشور ثبت نام از کاندیدای شورا ها آغاز خواهد شد ، روز های تلخ و شیرین و متاسفانه تلخ زیادی را در روند کار و فعالیت شوراها معمولا در اکثر شهرهای کشور و در شهر خودمان دیده شده است . 2 نکته را عرض می کنم :

نکته اول به کسانی می باشد که می خواهند ثبت نام کنند ، من اعتقادم و خواهشم از همه ی بچه های مومن ، متدین ، انقلابی و پاکدست این است که برای شوراها ثبت نام کنید ، انسان باید در مقابل محل و شهر و روستای خودش احساس وظیفه کند ، اگر کسانی در خود این توانایی را دارند که می توانند گره ای را از مشکلات مردم حل کنند و رای پاک را بدست بیاورند حتما در این عرصه شرکت کنند چرا که این یک تکلیف و وظیفه است و نباید شانه خالی کرد .

نکته دوم اگر شورایی با افراد پاکدست می خواهید ، اگر شورایی می خواهید که در آن لج و لجبازی نباشد ، اگر شورایی می خواهید که اعضاء شورا به جای اینکه به دنبال گره گشایی مردم باشند فقط به دنبال پرونده سازی بر علیه هم نباشند و یکدیگر را به دادگاه نکشانند ، اگر شورایی می خواهید که شهردار مومن ، متدین ، فعال و پاکدستی را انتخاب کند ، اگر شورایی می خواهید که هدفش فقط و فقط خدا باشد نه ریا ( به ظاهر و ریا انسان ممکن است هر چیزی بگوید ) اگر شورایی می خواهید که در آن دعوا و درگیری به جای رسیدن به مشکلات مردم نباشد ، اگر شورا به جای باز کردن گره های کار مردم فقط به دنبال مچ گیری از هم باشند این شورا به درد نمی خورد پس باید به افرادی رای داد که این مشکلات را نداشته باشند .

به افرادی رای بدهید که این بد بختی ها را در شورا ایجاد نکنند ، اختلاف مایه ی عقب افتادگی شهر است ، افراد شورا باید به دنبال مسئولین و نمایندگان مجلس در جهت حل مسائل باشند و شهر را ارتقاء بدهند که شهر درجا نزند ، از نظر امکانات و ارتقاء جایگاه کشوری و ...

افرادی را انتخاب کنید که در شورا با هم دعوا نداشته باشند ، کیسه ندوخته باشند برای شورا و شهرداری و ... نه فقط به شعار بلکه هدف ، واقعا برای رضای خدا و گره گشایی از کار مردم باشد ، در این شهر با بیش از 30 هزار نفر جمعیت ده ها گرفتاری و مشکل وجود دارد نباید شورایی را انتخاب کنیم که فقط مچ هم را بگیرند و فقط پرونده علیه هم بسازند و فقط اسرار هم را در رسانه ها پخش کنند ! ما چنین شورایی را نمی خواهیم ، شورایی باشد مومن و متدین انقلابی و ولایتمدار و دلسوز و مخلص برای مردم کار کند و شهر را از عقب ماندگی هایی که متاسفانه کم و بیش دارد برطرف کند ، شورایی باشد که اهل فن باشد ، تخصص و تعهد داشته باشد و شهرداری خوب و مومنی و با سواد و اهل علم و دانش روز را انتخاب کند که شهر را مانند دسته گل و زیبا کند ، با مسئولین ادارات و نهاد های مختلف در جهت رفع مشکلات رایزنی کند . اگر غیر از این موارد باشد جز عقب افتادگی و بیچارگی چیزی برای مردم شهر 30 هزار نفری عالیشهر باقی نمی ماند . اعضاء شورا نباید با پول کثیف رای بیاورند و شورایی که با پول کثیف تشکیل شود جز کثافت ، دردسر و درگیری چیزی برای شهر نخواهد داشت . شورا باید با رای پاک و رای مردم شهر تشکیل شود نه از بیرون رای آورده شود .

 

تسلیت عرض می کنم از دست رفتن یکی از برادران عزیز ، فعال ، تلاشگر ، مخلص و بی ریا مرحوم باغبانی که در همین جمعه قبل کنار ما بود و خدمت می کرد و مصلی را آماده برای نماز می نمود و از خدمتگزاران مسجد النبی (ص) و فعال ستاد نماز جمعه عالیشهر بودند و الان چشم از این جهان بر بسته و آماده ورود در منزل ابدی خودش خواهد بود . کسالتی برایش پیش آمد و شوکی متاسفانه بر او وارد شد و چند ساعتی در کما و در نهایت از این دنیا رفت . به همسر ، فرزندان و بازماندگانشان تسلیت عرض می کنم و همچنین به اصحاب این مسجد و ستاد نماز جمعه هم تسلیت عرض می کنم ، زندگی فقیرانه ولی آبرومند و عزت مندی داشت و عشقش تلاش در مسجد و آماده کردن مصلی جهت برنامه های فرهنگی و قرآن و دعا و این چنین مراسمات بود و واقعا جای او در میان ما خالی است و انشالله خداوند او را با پیغمبر و شهدای کربلا محشور بفرماید .

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان