کد خبر : 1372 | تاریخ انتشار : شنبه, 22 تیر 1398 | بازدید: 181 |  ایمیل | | پرینت | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

امام جمعه عالیشهر : زن مسلمان وقتی تشخص ، ارزش و اهمیت دارد که در پرده ی حیاء ، عفت ، عفاف و حجاب باشد

((بسم الله الرحمن الرحیم))

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه21 تیرماه 98 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی  امام جمعه محترم  شهر برگزار گردید که چکیده ای از بیانات ایشان در خطبه ها به این صورت میباشد  :

 

 خطبه اول

یکی از مصادیق مهم تقوای الهی بحث رعایت عفاف در خانواده و جامعه می باشد . یکی از معضلات فرهنگی که همیشه دشمنان برای جوامع توحیدی و اسلامی و اکنون برای جامعه ی انقلابی ما ایجاد کرده اند مساله تهاجم فرهنگی با مصداق تاثیر گذار بی بند و باری و ولنگاری اخلاقی در جامعه است .

 

دشمنان انقلاب و اسلام از راه های مختلف نظامی حریف نظام مقدس جمهوری اسلامی نشدند اما دو حربه ی خطرناک دیگر را به کار برده اند و اعمال می کنند که اینها از جنگ نظامی خطرناک تر است و آن مشکلات معیشتی و ایجاد تحریم های اقتصادی و در کنار این موضوع آن چه که باعث ولنگاری ، آزادی جنسی ، بی حیائی ، بی غیرتی و بی عفتی می باشد را به صورت رایگان در اختیار ما می گذارند و این اقدام را از طریق شبکه های اینترنتی و رسانه های مختلف و ماهواره ها و فضای مجازی انجام می دهند ، یعنی آنچه که به درد ما می خورد و به اقتصاد و معیشت و رزق و روزی ما مرتبط می شود تحریم می کنند ولی همین ها که ما را محاصره ی اقتصادی می کنند انواع و اقسام ابزارهای فساد و ولنگاری های جنسی و غیر جنسی و اعتیاد را با روش های مختلف میخواهند در کشور ما گسترش دهند .

 

 بحث حجاب و عفاف موضوعی بسیار مهم می باشد که دشمنان دارند بر روی آن کار می کنند و متاسفانه گاهی اوقات حتی خانواده های مذهبی نیز از آن غافل هستند و نا خواسته گرفتار این مشکل می شوند که به اسم آزادی زنان و دختران خانواده ها را گرفتار می کنند لذا اسلام مخالف آزادی نیست بلکه مخالف بی عفتی ، بی حیائی و بی غیرتی است و اگر امر به مراعات حجاب هم برای مردان و هم برای زنان می نماید به نفع خود مردم میباشد . عفت مخصوص فقط بانوان نیست بلکه مردان هم باید عفت و حیا داشته باشند ، شیعیان باید عفت در چشم ، گفتار ، اعمال ، کردار و عفت جنسی را رعایت کنند.

عفت مهم تر از حجاب است ، نتیجه و ثمره ی عفت درونی ، حجاب میباشد و از این رو داشتن عفت و حیاء حائز اهمیت است و با اجرای حکم حجاب اسلام به زنان قداست داده است ، تفکر غربی ها که ولنگاری را برای زنان در نظر گرفته اند ، زن را بعنوان یک کالای جنسی و برای تبلیغات خود از او بعنوان ابزار استفاده می کنند و این نهایت بردگی زن می باشد .

 

زن مسلمان وقتی تشخص ، ارزش و اهمیت دارد که در پرده ی حیاء ، عفت ، عفاف و حجاب باشد

 

خطبه دوم

 

امروز جمعه مصادف است با سالروز قیام خونین مردم در مسجد گوهرشاد مشهد که در اثر تعلیمات غلط غربی ها و به خصوص انگلیس روباه پیر مکار خبیث در زمان رضا خان آنقدر بر روی فکر رضا خان کار کرد که بحث کشف حجاب را اعلام کرد و هر زنی که با حجاب در خیابان حضور پیدا می کرد مورد ضرب و شتم قرار می گرفت و اجبارا باید حجاب را از سر بر میداشتند و بی حجابی و بی بند و باری و ولنگاری را اجباری کرد ، لذا مردم و علما قیام کردند و در مسجد گوهر شاد این قیام مردم در مقابل کشف حجاب صورت گرفت که ماموران جلاد رضا خان آنها را گلوله باران می کنند و بیش از 50 کامیون جسد از این مسجد بیرون بردند .

آن زمان رضا خان ملعون با چماق و زور می خواست حجاب را از سر زنان مسلمان بردارد ولی امروز دشمنان با جنگ نرم و از طریق فضای مجازی ، ماهواره و اینترنت به دنبال ترویج بی حجابی و بی عفتی در جامعه اسلامی هستند که متاسفانه تا حدودی هم موفق به این امر شده اند .

 

در کنار مردم ، وظیفه دولت و مسئولین ، برخورد با آزادی های غربی ، هنجار شکنی ها و هر گونه رفتارهایی است که با عفت عمومی و شرع مقدس اسلام مغایرت داشته باشد . با این سگ گردانی ها که خود به نوعی یک بی عفتی است برخورد بشود ، چرا اینقدر بعضی ها گستاخ و بی ادب هستند و توی پارکی که چند خانواده مومن و مسلمان جهت تفریح و تفرج و خوش گذرانی حضور دارند اما یک عده ای با خود سگ گردانی می کنند که هم نجس است و هم فرهنگ غربی ها را ترویج می دهند .

هم مردم و هم مسولین باید امر به معروف و نهی از منکر کنند ، دشمن به دنبال به ابتذال کشاندن جامعه و از بین بردن یا حداقل کمرنگ کردن ارزشهای اخلاقی و دینی جامعه است .

 

یکی از مهمترین فرازهای زندگی پر برکت امام رضا (ع) هجرت به خراسان و ایران بود که این هجرت برای آینده اسلام و شیعه بسیار سرنوشت ساز بود و این هجرت در راستای تشکیل حکومت جهانی اسلامی و مهدوی بوده و خواهد بود و انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران میراث حرکت تاریخی امام رضا (ع) است و الآن مرکز ثقل شیعه در جهان کنونی ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی است ، این هجرت در راستای حکومت جهانی اسلامی مهدوی آل محمد (ص) انجام شد و بعد از هجرت امام رضا (ع) امامزادگانی را خود امام دعوت نمود و یا بعضی ها خود برای دیدار با امام رضا(ع) در قالب های مختلف عده ای با حضرت معصومه (س) و عده ای با حضرت شاهچراغ(ع) وارد ایران شدند و هر یک از این امام زادگان کار امام رضا(ع) را تکمیل کردند و آن تمدن سازی و شیعه سازی امام رضا(ع) را در ایران به کمال رساندند .

 

تقدیر و تشکر می کنم از خدام محترم رضوی که در شهرهای مختلف استان شرکت کردند و حضور پیدا نمودند و در شهر ما عالیشهر نیز عزیزان هیئت ها ، مساجد و حسینیه ها همکاری کردند و تعداد خوبی از مردم به استقبال این خدام آمدند که جا دارد از این برنامه ها هم تقدیر و تشکر کنیم .

 

چهارشنبه 26 تیر ماه مصادف است با سالروز تاسیس نهاد ارزشمند و مقدس و تاثیر گذار شورای  نگهبان در سال 1324 که قانون اساسی مشروطیت ایران مصوب شد بعد از آن هم شورای نگهبان در سال 1359 به فرمان امام تاسیس شد و در این 39 سال از فعالیت ارزشمند نهاد شورای نگهبان بی وقفه و دلسوزانه این نهاد شاهد برکات بی شماری بودیم . شورای نگهبان یکی از ارکان اصیل نظام اسلامی و ضامن جمهوریت و اسلامیت نظام مقدس جمهوری اسلامی است . هر از چند گاهی خصوصا در دوران انتخابات هجمه های ناجوان مردانه ای به سوی این نهاد ارزشمند می شود ولی الحمد الله با صلابت این راه را ادامه داده و تا کنون نگذاشته که جمهوریت و اسلامیت نظام و قانون اساسی مغایرت با شرع و ارزشهای اسلامی پیدا کند .

 

این روزها یکی از علمای بزرگ و برجسته ی شیعه که نماد روحانیت مبارز و خستگی ناپذیر جهان اسلام می باشد یعنی شیخ ابراهیم زکزاکی در زیر شکنجه های روحی و روانی بسیار شدیدی قرار دارد و وضعیت بسیار وخیمی دارد . این شیخ عزیز و بزرگوار و پاکدامنی که قبل از انقلاب فعالیت های خود را در آفریقا آغاز می کند ، در نیجریه ای که اکنون بیش از 200 میلیون جمعیت دارد ، بعد از انقلاب به ملاقات امام مشرف می شود و با مبنا و مکتب امام آشنا می شود و مدتی در قم دروس حوزوی می خواند و بعد هم به کشور خود بر می گردد و یک جنبش اسلامی و شیعی را در نیجریه آغاز می کند و الان بیش از 15 میلیون شیعه در نیجریه وجود دارد که همه اینها از برکات وجود این شیخ مظلوم و بزرگوار است . شش پسر این شیخ به شهادت رسیدند و پدر شهیدان است ، سه پسر ایشان در یک حمله و یورش ارتش جلاد نیجریه و سه پسر دیگر نیز در برابر چشمان خودش و همسرش مظلومانه به شهادت می رسند و خود ابراهیم زکزاکی و همسرش را بعد از مجروحیت بسیار شدید دستگیر می کنند و به زندان نظامی می برند و در پی اعتراض و راهپیمایی مردم دادگاهی تشکیل می شود که نهایت حکم به برائت شیخ می دهد ولی متاسفانه هنوز حکم اجرا نشده است .  

 

آمریکا سه سناریو و طرح بسیار خطرناک و به تعبیر خودش برد باخت در رابطه با ایران پیاده کرد ، اول فروپاشی نظام که موفق نشد دوم تسلیم کامل ایران که می گفتند ما هر چه فشارها را بیشتر کنیم ایران را تسلیم خواهیم کرد ولی موفق نشد و سوم اقدامات تنش آفرین ، یعنی سعی کرد ایران را تحریک کند تا یک اقدامات تنش آفرینی را انجام دهد که به جامعه بین الملل نشان دهد ایران به دنبال نا امنی و خراب کاری است و می خواست یک اجماع بین المللی را بر علیه ایران انجام دهد اما الحمد الله این حماقت ها و رفتارهای احمقانه ترامپ باعث شد که همه جهانیان به حقانیت نظام جمهوری اسلامی و به بی بند و باری سران آمریکا به حتی قوانین بین المللی و امضاء ای که خودشان کرده اند پی برند لذا واضح است که با تدابیر مقام معظم رهبری هیچ کدام از این شگردها و سناریو های آمریکا محقق نشده و بلکه بلعکس راهبرد مقاومت فعال در پیکره ی نظام جمهوری اسلامی ایران ایجاد شده و ضمن نفی جنگ و مذاکره (که آقا فرمودند نه جنگ می شود و نه مذاکره می کنیم ) به شکل هم زمان در افکار عمومی و فضای دیپلماتیک جهانی نیز وضعیتی مبتنی بر پیروزی برای ایران را نشان می دهد .

 

ایران مدام برگ های جدیدی از اراده دیپلماتیک و نمایش قدرت مثل مورد اصابت قرار دادن پهباد فوق مدرن آمریکایی را به مرور نشان می دهد و قدرت نمایی می کند تا توازن را در جامعه و منطقه و بین الملل بر علیه آمریکا ایجاد کند و از آن طرف دست آمریکا دیگر خالی است ، برگی برای رو کردن ندارد و روند های طی شده در ماه های اخیر حقانیت مواضع نیروهای انقلابی در جامعه را نسبت به برجام و دغدغه های آنها نسبت به بی اعتمادی اروپایی ها و آمریکایی را دارد اثبات می کند و البته الحمد الله خصوصا در روزهای اخیر کاهش تعهدات برجامی در گام اول و دوم برای افزایش سطح غنی سازی از سوی مسئولان و دولت قابل تحسین است که این مهم می تواند در راستای عزت و منافع ملی نظام اسلامی باشد .

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان