کد خبر : 1116 | تاریخ انتشار : شنبه, 13 مرداد 1397 | بازدید: 327 |  ایمیل | | پرینت | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

امام جمعه عالیشهر : خبرنگاری کار بسیار حساسی است و تقوای بسیار زیادی هم می خواهد

((بسم الله الرحمن الرحیم))

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 12 مرداد  ماه 97 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی  امام جمعه محترم شهر برگزار گردید که چکیده ای از بیانات ایشان در خطبه ها به این صورت میباشد  :

صوت خطبه

 در ادامه بحث خطبه گذشته در خصوص شادی و آداب شادی در اسلام از نظر روان شناسی اسلامی و آیات و روایات راه های دیگری ( به غیر از راهکارهای بیان شده در خطبه قبل) هم بیان شده است که چه کار انجام دهیم که با نشاط باشیم و غم زده و غم دیده و بی نشاط نباشیم ، یکی از مهمترین عوامل شادی که در قرآن و احادیث معصومین بیان شده است و واقعا هم این مساله در تاریخ اثبات شده است مساله ی این است که انسان راضی به رضای خدا باشد ، انسان هنگامی که به رضا و قضای خدا راضی باشد بالاترین غم ها هم برای او آسان می شود ، به سید و سالار شهیدان کربلا نگاه کنیم که محاصره ی اقتصادی تمام عیار شدند و حتی آبی که حق مسلم اهل بیت عصمت و طهارت بود را بر ایشان بستند ، از طرفی دیگر هم محاصر ی فیزیکی دشمن و سپس شهادت تک تک عزیزان آقا ابا عبدالله الحسین (ع) همگی مصائب سنگینی بود که بر حضرت وارد شد ولی در همه ی این حالات فرمودند خدا یا راضی ام به رضای تو ...

این راضی بودن به رضای خدا هم به انسان آرامش می دهد ، هم روح انسان شاد است و غم نمی خورد و هم اجر انسان را مضاعف می نماید . انسان باید باور کند که روزگار همیشه بر مدار مراد او نمی چرخد و امام علی (ع) فرمودند  : روزگار دو روز است ، یک روز بر وفق مراد توست ( هر چه می خواهی نصیبت می شود ، هیچ غم و غصه و درد و رنج و مریضی نداری ) اما روزی دیگر غم های عالم بر دوش توست  . اگر شما به قضای الهی راضی باشید زندگی شما خوش می شود و در بالاترین مصیبتها هم انسان آرامش دارد.

دومین عامل آسایش و آرامش و نشاط در زندگی این است که انسان نباید غم روزی فردا را بخورد . دیروز هر گونه که بود ، با هر خوشی و نا خوشی تمام شد و گذشت ، فردا هم که هنوز نیامده ، پس باید همین امروز را داشته باشیم ، البته به معنای این نیست که انسان امید به آینده نداشته باشد و برای زندگی برنامه ریزی نکند ، ولی نباید اینگونه باشد که انسان غم روزی فردا را بخورد و نگران باشد که نکند فردا از گرسنگی بمیریم .

سومین راهکار برای آرامش و نشاط ما ذکر و یاد خداست . کسانی که ایمان به خدا دارند قلبشان آرام است ، استرس و اضطراب ندارند ، غم و اندوه ندارند چون با ذکر و یاد خدا قلبها آرام میگیرد . اگر انسان به یاد خدا باشد ، گناه هم نمی کند که بعد خوف این را داشته باشد که نکند دستم رو بشود ، دروغ هم نمی گوید که بعد غم و غصه بخورد که آیا این دروغم فاش بشود یا نه

چهارمین عاملی که به زندگی ما نشاط می بخشد ، مثبت اندیشی و نداشتن سوء ظن است . یکی از دستورات خداوند عالم در قرآن این است که نسبت به هم سوء ظن نداشته باشید ، گمان بد نبرید ، سوء ظن سه نوع است ، یکی سوء ظن به خدا و دیگری سوء ظن به مردم و سوم سوء ظن به خودمان که این نوع سوء ظن به خود خوب است و باعث رشد انسان می شود چرا که به خود می گوید من چه عبادتی کردم ؟ چه نمازی خوندم ؟ سعی می کنم دفعات دیگر عبادت بهتر انجام دهم ، ولی سوء ظن به خدا و مردم جایز نیست و از گناه هان کبیره است . سوء ظن به هم باعث غیبت ، تهمت و حتی باعث قتل هم می شود متاسفانه امروزه در فضای مجازی خیلی راحت مردم به هم تهمت می زنند که همین ها باعث ناآرامی ذهن و فکر و جامعه ما می شود .

پنجمین مورد آرامش در زندگی مساله گره گشایی از کار مردم است . انسان هنگامی که از کاری کسی گره باز می کند روحش شاد می شود و دلش خنک می گردد . امام صادق (ع) فرمودند : از دوست داشتنی ترین اعمال نزد پرورردگار این چند چیز است ؛ 1 – شادی را برای مردم آوردن 2 – گرسنه ای را سیراب کردن 3 – گرفتاری یک گرفتاری را حل کردن 4 – دین کسی را ادا کردن

 

دوشنبه 15 مرداد ماه مصادف است با سالروز شهادت سرلشکر شهید بابایی الگوی اخلاق ، رشادت ، شجاعت و مردم داری ، ایشان از جمله زبده ترین فرماندهان دلیر و شجاع نیروی هوایی ارتش بودند ، رفتار و منش متواضعانه و بسیجی گونه اش ایشان را الهی کرد و سرانجام در عملیات برون مرزی که هم زمان با روز عید قربان بود به شهادت رسیدند .

این روز همچنین مصادف است با سالروز واقعه بسیار وحشتناک که نشان از حقوق بشر آمریکای جنایتکار است و آن حمله ی ناجوانمردانه ی اتمی آمریکا به هیروشیما در 6 آگوست 1945 میلادی و دقیقا 3 روز بعد در 9 آگوست به ناکازاکی بمب اتمی زد و در نتیجه ی این بمباران اتمی بیش از  220000 نفر کشته شدند که این یکی از جنایات آمریکا است که از زشتی های روزگار و دوران و از پلشتی های سیاست مزورانه ی دوران معاصر این است که آمریکایی ها تنها جنایتکار و اولین استفاده ی کننده از بمب اتم بودند و هنوز هم که هنوز است عوارض استفاده آن بمب اتم برای آن مردم به جا مانده است ، این آمریکا با این همه جنایت ها با کمال تزویر و پر رویی نه تنها از مردم ژاپن عذر خواهی نکرد بلکه خودش با کمال گستاخی می گوید این مصلحت منافع ملی آمریکا بود و این کشور جنایتکار امروزه پرچم حقوق بشر را به دست گرفته است و این حقوق بشر را چماقی کرده است بر سر کسانی که با منافع خودش هم سویی ندارد از جمله جمهوری اسلامی ایران

چهارشنبه 17 مرداد ماه 25 ذی القعده مصادف است با روز دحو الارض که یکی از روزهای بسیار مهم و معنوی در طول سال قمری است ، دحوالارض نماد مهر ورزی ، رحمت و لطف پروردگار عالم بر بندگانش است . زمانی کره زمین را سر تا سر آب فرا گرفته بوده و آرام آرام این آبها فرو رفت و قابلیت سکونت بشر در زمین ایجاد شد و اول جایی که زمین از زیر آب درآمد و هویدا شد خانه ی کعبه است و به کعبه ام القراء یعنی مادر تمام شهرها می گویند . طبق برخی از نقلها ، میلاد حضرت ابراهیم ، میلاد حضرت مسیح ، خروج پیامبر از مدینه برای حج الوداع ، هبوط حضرت آدم از سوی بهشت به زمین ، قیام حجت ابن الحسن المهدی (عج) در این روز است .

این روز همچنین بعنوان روز خبرنگار است که یاد و خاطره ی شهدای خبرنگار را گرامی می داریم ؛ خبرنگاری کار بسیار حساسی است و تقوای بسیار زیادی هم می خواهد ، کسی که خود را خبرنگار قلمداد می کند و ادعای خبر رسانی به مردم را دارد باید راستی و دروغی را به خوبی تشخیص بدهد ، شایعه پراکنی نکند ، تقوای الهی را در ارسال خبرها رعایت کند ، منافع شخصی و گروهی و حزبی را لحاظ نکند و آن چه که لحاظ می کند منافع ملی و مردمی باشد . خبرنگاران چشم یک مملکت هستند و وقایع و حوادث و حقایق را به گوش جهانیان می رسانند .

نکته آخر استراتژی بسیار مهم و در عین حال خطرناک شیطان بزرگ آمریکا است ، ترامپ در تبلیغات انتخاباتی خود بارها و بارها می گفت من برجام را باید پاره کنم و تصمیمش هم بر همین منوال بود اما هنگامی که به ریاست جمهوری رسید ، با یک زیرکی خاص یکی دو بار برجام را تمدید کرد و در نهایت آنرا کنار زد اما در این فاصله از حکومتش یک برنامه ی جامع استراتژیک بسیار خطرناک را برای مبارزه با جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرد که تحریم و جریان برجام یکی از این مباحث بود .

مولفه های مهم راهبرد آمریکا علیه ایران عبارتند از :

1 – فشار مضاعف کوتاه مدت ، آنها میدانند در دراز مدت نمی توانند حریف مردم ایران بشوند .  

2 – راهبرد مادون جنگ ، آمریکایی ها به این نتیجه رسیده اند که از نظر نظامی به هیچ عنوان نمی توانند با ایران بجنگند و به هیچ عنوان توان مبارزه و جنگ نظامی را با ایران ندارند چرا که مولفه های قدرت ایران را می دانند لذا تمام ابزارهای رسانه ای و جنگ اقتصادی  و جنگ روانی را در پیش گرفتند .

3 – ایجاد تهدید موجودیت یعنی در اثر همین جنگ روانی این مساله را به مردم القاء کنند که مشکلات اقتصادی یک طرف ، مولفه های امنیت هم یک طرف ، که از مولفه های امنیت وحدت ، ولایت فقیه ، موشک ها ، نفوذ ایران در خارج از مرزها می باشد و در پی آن هستند چنان بر مردم فشار وارد کنند که مردم این مولفه های امنیت را به ضرر خود بپندارند .

4 – تابستان داغ ، در یک استراتژی برنامه ریزی کردند که مرداد و شهریور و تا قبل از محرم یک آشوب و بلوایی را در ایران ایجاد کنند ، با همین ایجاد نارضایتی ها ، تمام رسانه ها و کمپانی های رسانه ای استکبار عربی ، ابری و غربی دست به دست هم دادند تا مردم را نا امید کنند و این را به مردم القاء کنند که مسئولین توان حل مشکلات را ندارند ، از طرفی یک عده قلم به دست داخلی هم داررند که با کمال گستاخی می گویند مثل جام زهری که به خورد حضرت امام دادند اکنون هم باید جام زهر را به خورد رهبری دهند این چه قلم نحس و نکبت باری است که دقیقا در پازل استراتژی آمریکا قلم می زنند .

متاسفانه در داخل عده ای به دنبال مصالحه با آمریکا هستند ، باید گفت که آمریکا به هیچ کس رحم  نمی کند ، با کشورهای چین ، روسیه و حتی کانادا که دوست و هم پیمانش بود هم در افتاده است . واقعا نمیدانم چرا برخی افراد هنوز هم که هنوز است به آمریکا اعتماد می کنند . آمریکا در پی آن است که با استفاده از یک عده مزدور قلم به دست داخلی و منافقینی که بیش از 17 هزار نفرد را ترور کردند و آل سعود سیاه رو به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ضربه بزنند و تمام تلاش آنها این است که اعتراضات قانونی مردم را به آشوب مبدل کنند .

حق مردم مشکل آب است ، حق مردم مشکل گرانی است که هیچ کس منکر نیست و اینها مطالبات به حق مردم است ولی دشمنان می خواهند از این آب گل آلود استفاده کنند و موج سواری کنند و هدفشان این است که از این تجمعات جنگ داخلی و خیابانی راه بیاندازند . البته سوء مدیریت بعضی از مدیران ما ، کوتاهی قوه قضاییه ، کوتاهی قوه مجریه و کوتاهی مجلسیان همگی دست به دست هم می دهد که دشمنان بتوانند سوء استفاده کنند ولی ما اعتقاد داریم این نظام ، نظام ولیعصر است و ثمره نفس پاک امام و خون شهداست و الان هم سکان دار آن شاگرد مکتب حسین (ع) و مکتب پیامبر یعنی مقام معظم رهبری است و انشالله به فضل پروردگار انقلاب ما از چهلمین سال هم می گذرد و انشالله به انقلاب جهانی مهدی موعود متصل می شود .

قوه ی قضاییه باید مفاسد اقتصادی را رسوا کند و به اشد مجازات برساند .

قوه ی مقننه وظیفه دارد تمام تلاش خودش را در این راستا انجام دهد .

قوه ی مجریه که همه چیزی مملکت دست اوست ، از اقتصاد و نفت و مدیران و همه باید دقت بیشتر نماید اگر نیاز به ترمیم هست ترمیم کند ، نیاز به عذرخواهی از مردم است عذر خواهی کند ، نیاز به کار و تلاش و پاک سازی است انجام دهد ، مردم مشکل اقتصادی ، بیکاری ، معیشتی و ... دارند .

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان