کد خبر : 1063 | تاریخ انتشار : دوشنبه, 07 خرداد 1397 | بازدید: 223 |  ایمیل | | پرینت | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

نشست هم‌اندیشی علمی تخصصی شورای زکات استان بوشهر برگزار شد

صبح امروز نشست هم‌اندیشی علمی تخصصی شورای زکات استان بوشهر با حضور آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و حجت الاسلام هاشمی امام جمعه عالیشهر و رئیس شورای زکات شهرستان بوشهر و آقای لطفی رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و دیگر مسئولین استانی وشهرستانی برگزار شد

 آیت‌الله صفایی‌بوشهری با بیان اینکه وصولی زکات در بخش‌های مختلف جامعه هزینه می‌شود اظهار داشت: زکات جمع‌آوری شده در بخش‌های محرومیت‌زدایی، امورات فرهنگی، عمرانی، رفع فقر و اجتماعی هزینه می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تاکید بر توجه به طرح‌های اجتماعی در روستاها خاطر نشان کرد: اعتبارات زکات باید در  امور اجتماعی از جمله پیشگیری از ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی و درمانی در نقاط محروم و روستایی هزینه شود که این  مهم در قالب برنامه‌های فرهنگی تخصیص می‌یابد.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر تحقق اعتبارات طرح‌های عمرانی معادل پرداخت زکات در استان گفت: طرح‌های مهم عمرانی در استان بوشهر با اعتبارات زکات و معادل آن از اعتبارات استانی اجرایی شده که لازم است تخصیص اعتبارات استانی مورد توجه قرار بگیرد.

آیت‌الله صفایی بوشهری، با بیان اینکه پرداخت اعتبارات استانی معادل زکات تاثیر زیادی در افزایش انگیزه وصولی زکات دارد افزود: 80 تا 85 درصد پروژه‌های اجراء شده طرح‌ها و برنامه‌هایی است که بر عهده مسئولان دستگاه‌هایی اجرایی است که باید اعتبارات استانی معادل زکات  پرداختی تخصیص یابد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر، با تاکید بر توجه به طرح‌های آبرسانی در روستاهای استان بوشهر خاطر نشان کرد: بسیاری از روستاهای استان بوشهر در معرض بحران کم‌آبی قرار دارند که با اختصاص اعتبارات از محل وصولی زکات و اعتبارات تملک دارایی استان می‌توان مشکل این روستاها با ایجاد مخازن ذخیره آب برطرف کرد.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر نشست مشترک مسئولان آبفای شهری و روستایی با اعضای شورای زکات استان بیان کرد: اعتبارات زکات وصولی در طرح‌های محرومیت‌زدایی با اولویت تامین آب روستایی اختصاص یابد که معادل این اعتبار باید از محل اعتبارات استانی تامین شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری با اشاره به نقش زکات در توسعه و پیشرفت افزود: هر کجا زکات پرداخت می‌شود توسعه و پیشرفت در آن منطقه  ایجاد می‌شود این در حالی است که فضای معنویت، فرهنگ و اخلاق توسعه و مشکلات منطقه‌ای کاهش می‌یابد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی توسعه سپاه استان بوشهر تاکید کرد: امسال سپاه طرح محرومیت‌زدایی در سه دهستان محروم و شاخص استان بوشهر اجراء می‌کند که تخصیص اعتبارات زکات در این سه دهستان شاخص مورد توجه قرار می‌گیرد.


 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان