کد خبر : 1056 | تاریخ انتشار : پنج شنبه, 27 ارديبهشت 1397 | بازدید: 325 |  ایمیل | | پرینت | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مهمترین هنر دست اندر کاران مساجد در ماه مبارک رمضان جذب جوانان باشد

جلسه هماهنگی برنامه های ماه مبارک رمضان عصر چهارشنبه  مورخ97/02/26 با حضور امام جمعه عالیشهر ،روحانیون مساجد،هیئت امنای مساجد، حسینیه ها، و تکایا در دفتر امام جمعه عالیشهر برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام هاشمی امام جمعه عالیشهر پس از تلاوت کلام الله مجید آغاز فرمایشات خود را روایتی از امام صادق (ع) در مورد شب آخر شعبان و شب اول ماه مبارک رمضان شروع کردند.

حجت الاسلام هاشمی ضمن خیر مقدم به همه ، هدف از تشکیل جلسه را مروری بر برنامه های ماه مبارک رمضان در مساجد و حسینیه ها و تکایای شهر را بیان و در ادامه توصیه هایی به دست اندر کاران مساجد و حسینیه ها و تکایا داشت.

امام جمعه عالیشهراز دست اندرکاران مراسمات خواست که در مرحله اول، اینکه فقط برای خدا کار کنند در هر سمتی که هستید هدفمان فقط رضای پروردگار عالم باشد کار ما قیمت پیدا می کند و گرفتاری ها رفع می شود.

ایشان در ادامه بیان داشت که نگاه همه مردم به شما بانیان می باشد همه بانیان و روحانیون باید دقت داشته باشند که نگاه همه مردم به رفتار و گفتار و برنامه ریزی شماست.

وی به دست اندرکاران مراسمات تاکید کردند که برنامه ها و برنامه ریزی ها متناسب با حال و وضعیت و سن مستمعین لحاظ شود در بحث انتخاب خطیب ، مداح، و ... طوری برنامه ریزی شود که با روحیات و سن مستمعین مخصوصا جوانان سازگاری داشته باشد.

در ادامه تاکید کردند که که مبادا صدای بلند گوها مزاحمتی برای مردم داشته باشد و رعایت صدای بلند گوها از سوی مساجد حسینیه ها و تکایا مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه عالیشهر بیان کرد که: با برنامه ریزی دقیق از تمام ظرفیتهای مداحان و قاریان شهر استفاده شود و با استفاده از این ظرفیت ها در قالب هنر منبر،هنر مداحی، و هنر قرائت قرآن جذابیت ایجاد کنیم .

حجت الاسلام هاشمی فرمود: مهمترین هنر هیئت امنای مساجد و حسینیه ها و تکایا این باشد که جوانان را جذب کنند و جوانان را از ماهواره ها جدا کنند و هنر این است که مساجد را از جوانان پرکنیم

امام جمعه عالیشهر مسئولان مراسمات را توصیه به نکاتی کرد که در ماه مبارک رمضان باید بیشتر توجه شود ازجمله: اخلاص،نظم وانظباط ، تکریم مردم ،احترام به قاریان و مداحان، پرهیز از اسراف، نظافت محیط مسجد و مراسم.اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان