کد خبر : 1049 | تاریخ انتشار : شنبه, 22 ارديبهشت 1397 | بازدید: 305 |  ایمیل | | پرینت | |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

امام جمعه عالیشهر : تنها مسیر پیشرفت کشور بهره گیری از ظرفیتهای داخلی و اجرای اقتصاد مقاومتی است

((بسم الله الرحمن الرحیم))

آیین عبادی سیاسی نماز جمعه 21  اردیبهشت ماه 97 در شهر عالیشهر به امامت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی  امام جمعه محترم شهر برگزار گردید که چکیده ای از بیانات ایشان در خطبه دوم  به این صورت میباشد  :

 امام جمعه محترم عالیشهر رحلت عالم فرزانه حضرت آیت الله اسد الله ایمانی را به همه ی نمازگزاران تسلیت عرض کردند و بیان داشتند ایشان عالمی بصیر ، صدیق و خدمتگزاری انقلابی بودند که خدمات بسیار ارزنده ای را به انقلاب اسلامی انجام دادند .

در ادامه حجت الاسلام هاشمی با توجه به مساله خروج آمریکا از برجام ، بیان فرمودند که این موضوع باید عبرت هایی را برای تمامی مسئولین و مردم داشته باشد که مختصرا برخی از این موارد عبارتند از :

1 – هیچ گاه نباید به دشمن و وعده هایش اعتماد نمود چرا که آنان به دنبال تامین منافع خود به هر قیمتی و ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران هستند .

2 – تنها مسیر پیشرفت کشور بهره گیری از ظرفیتهای داخلی و اجرای اقتصاد مقاومتی است .

3 – ایدئولوژیک بودن منازعه آمریکا با ایران ، ترامپ به صراحت در خصوص این مسئله که رژیم ایران باید تغییر کند و جمهوری اسلامی باید سرنگون شود سخن گفته است که مقام معظم رهبری نیز در سخنرانی اخیر خود و در جواب آنها  فرمودند : من از طرف ملت ایران می گویم آقای ترامپ شما غلط می کنید . منتظر روزی باشید که ترامپ مرده ، جسدش خوراک مار و مور شده اما نظام مقدس جمهوری اسلامی مقتدر است . مقامات قبلی آمریکا که می خواستند جمهوری اسلامی را نابود کنند مردند و استخوان هایشان پوسیده شد اما نظام اسلامی همچنان پا برجا است ، این آقا هم خاک خواهد شد و بدنش خوراک مار و مور میشود و جمهوری اسلامی همچنان ایستاده است .

4 – مشروعیت اقدامات هسته ای ایران در تمام ابعاد ، این اقدامات بعد از خروج آمریکا از برجام رنگ مشروع تری به خود می گیرد و افکار عمومی بین المللی به خوبی می دانند که ایران هیچ تخلفی از برجام نداشته است .

5 – به اروپایی ها هم باید گفت که برجام فقط در موضوع هسته ای خلاصه می شود نه موضوعات دیگر و این سند هیچ متمم دیگر و ضمیمه غیر هسته ای نخواهد داشت .

6 – تحریم ها نقض توافق هسته ای است و هر گونه تحریمی اعم از هسته ای و غیر هسته ای با روح و جسم توافق برجام با اروپایی ها منافات دارد .

7 – اثبات منطق رهبر معظم انقلاب که در سالهای اخیر بر اقتصاد مقامتی و تکیه به داخل تاکید داشتند . اگر در سالهای اخیر همه ی قوا و نهاد های کشور به ویژه قوه مجریه و دولتها با تمام توان برای اقتصاد مقاومتی به میدان می آمدند یقینا امروز به درجه ای از استحکام در بنیانهای اقتصادی رسیده بودیم که از تحریم های نظام سلطه بدون کمترین حاشیه و هزینه ای سرافرازانه عبور می کردیم .

8 – حداقل فایده برجام ابطال نظریه ی تعامل با کدخدا و آمریکا بود و چنانچه عده ای امروز به این فهم رسیده باشند که اعتماد به آمریکا اشتباه بود جای تبریک دارد .

مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیرشان یادآور شدند که : همان موقع به مسئولان می گفتیم انرژی هسته ای بهانه است ، اگر این را کوتاه بیایید آمریکایی ها بهانه ی دیگری می گیرند ، آنها می  گفتند این جور نیست اما حالا دیدید که اینجوری هست و آنچه گفتیم تحقق بافت .

9 – مقام معظم رهبری فرمودند مسئولان کشور در معرض آزمونی بزرگ قرار دارند که آیا عزت و اقتدار این ملت را حفظ خواهند کرد یا نه ؟ باید عزت و منافع ملت به معنی واقعی کلمه تامین شود .

امام جمعه عالیشهر در ادامه بیاناتشان در خطبه دوم به انتخاب لبنان اشاره نمودند و بیان کردند : دلارهای سعودی در انتخابات این کشور شکست خورد و جریان مقاومت به پیروزی قاطع دست یافت که اکثریت ملت لبنان به گزینه مقاومت و معادله ( ارتش – ملت – مقاومت ) پایبند هستند .

حجت الاسلام هاشمی در پایان با توجه به آغاز ماه مبارک رمضان از هفته آینده توصیه هایی را به مردم داشتند که این توصیه ها عبارتند از :

1 – در این ماه مبارک همه ی مردم باید به تلاوت قرآن توجه ویژه داشته باشند .

2 – در نمازهای جماعت حضور به موقع داشته باشید و در جلسات آموزشی قرآن که برگزار می شود شرکت کنید .

3 – در مجالس معنوی و جلسات دوره ای قرآن و همچنین جلسات دعا و مجالس اهل بیت عصمت و طهارت (ع) حضور پر رنگ داشته باشید .

4 – در این ماه بیشتر به فقرا و مساکین رسیدگی کنید و بخشی از مشکلات معیشتی آنها را در حد توان برطرف سازید .

5 – مسئولین هیئت ها ، تکایا ، حسینیه ها و مساجد باید رعایت حال مردم را بکنند و صدای بلندگو ها نباید موجب آزار و نارضایتی شهروندان بشود .

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی : Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share Bookmark and Share

اضافه کردن نظر

وب سایت مراجع

دوستان